هفته بسیج، بزرگداشت جان فشانی ها است
هفته بسیج، بزرگداشت جان فشانی ها است

عاشوری گفت: مردم حق دارند از چگونگی هزینه صحیح منابع مالی حاصل از این صرفه‌جویی عظیم مطلع و تبعات مثبت این اقدام را در کشور مشاهده نمایند.

حجت الاسلام عاشوری امام جمعه سیراف در خطبه نماز جمعه این هفته  ضمن عرض تبریک به مناسبت هفته وحدت، عملیات هوشمندانه و پیچیده پاسداران گمنام امام زمان(عج)، شامل بازگرداندن و دستگیری مفسد بزرگ اقتصادی، پس از مفسد بزرگ سیاسی(زم) و ایجاد امیدواری نسبت به برخورد با اخلالگران بزرگ فرهنگی، اخبار امید بخش و نشاط آفرین این روزها برای مردم و نخبگان دانستند و اظهار داشت: علاوه بر قدر شناسی از فرزندان انقلابی ملت در سازمان مقتدر و قدرتمند اطلاعات سپاه، از قوه قضاییه که با غیرت و مدبرانه وارد میدان این مبارزه مقدس شده، با تمام وجود حمایت کرده و محاکمه فوری و بدون ملاحظه این مفسدان را به عنوان مطالبه حق ملت عزیزمان، خواستاریم.

وی ادامه داد: باتوجه به این دستاوردهای مهم قوه قضائیه در عرصه اجرا و برقراری عدالت اقتصادی میتوان دریافت که این اقدامات قوه نه تنها برخوردی نمایشی و ظاهری نبوده بلکه اقداماتی جدی و با برنامه ریزی درست و مناسب است، که اگر با حمایت اطلاعاتی و امنیتی و اجرایی نهادهای دیگر نظام اسلامی همراه شود، چه بسا نتایج قابل توجه و مثمر ثمر بیشتری را به همراه خواهد داشت.

امام جمعه سیراف افزود:این اقدامات خود گویای آن است که ایجاد اعتمادسازی در میان عموم مردم و بخصوص فعالان عرصه اقتصادی کشور از سوی نهادهای مسئولی همچون قوه قضائیه، بویژه در این شرایط تحریم و فشار اقتصادی، علاوه بر آنکه اعتماد عمومی به کار و تلاش در عرصه اقتصادی را ایجاد خواهد کرد، توطئه ها و برنامه های دشمنان در فاصله انداختن میان مردم و مسئولین نظام اسلامی را سرکوب خواهد نمود.

حجت الاسلام عاشوری گفت:راه اندازى سایت شهید علیمحمدى (فردو) با گام چهارم ایران، محقق شد و این سایت راهبردى پس از ۵ سال تعطیلى، به چرخه غنى‏سازى هسته‏اى بازگشت، كه جاى تشكر وتقدیر دارد.

امام جمعه بندر سیراف در ادامه گفت:اگرچه موجب احیاى این سایت راهبردى مى‏شود لكن، براى بازدارندگى دشمن بدعهد، كافى نیست. باید به جاى یك اقدام؛ بسته‏اى از اقداماتى كه ازبازدارندگى بیشتر برخوردار بود، ارائه و انجام مى‏ باشد. كاهش نظارت بازرسى، غنى‏سازى تا ۲۰درصد و استفاده از سانتریفیوژهاى نسل جدید، نمونه‏هایى از این اقدامات بازدارنده بود.

حجت الاسلام عاشوری سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین  پرداخت و گفت:اصل و ضرورت اجرای این امر، مطابق مصوبات قانونی و مورد تفاهم دولت و مجلس و مورد حمایت نخبگان اقتصادی است، منوط به اینکه با دقت و صحیح اجرا شود.

وی افزود:مردم حق دارند از چگونگی هزینه صحیح منابع مالی حاصل از این صرفه‌جویی عظیم مطلع و تبعات مثبت این اقدام را در کشور مشاهده نمایند.

وی در پایان گفت: آغاز هفته سراسر افتخار بسیج است.هفته بسیج، بزرگداشت جان فشانی هایی است که برای سربلندی این سرزمین صورت گرفته است. گمان غلطی است اگر بسیج را حاصل جنگ تحمیلی یا انقلاب اسلامی بدانیم. بسیج، فهم درست اتحاد، اراده و اخلاص مسلمانان است که با ظهور اسلام تولد یافته و در ملت های مسلمان رشد کرده است. هوشمندی حضرت امام خمینی رحمه الله و عدالت خواهی میلیون ها انسان باایمان، تنها، تبلور دوباره بسیج در عصر حاضر بود. بسیجی واقعی امیرالمومنین علی (ع) است که تمام عمرش را وقف اسلام ومسلمین کرد.