دیدار فرمانده سپاه کنگان با مادرشهید فرحی+ تصاویر
دیدار فرمانده سپاه کنگان با مادرشهید فرحی+ تصاویر

شب گذشته فرمانده ناحیه و هیئت همراه با مادر شهید غلامرضا فرحی دیدار کردند.

در این دیدار که در فضایی صمیمی برگزار شد، سرهنگ  اسماعیل تاجیک در سخنانی با بیان اینکه رهبر انقلاب در کلامی زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا را کمتر از شهادت ندانسته  اند افزود: حضور در منزل شهدا و دیدار با خانواده های آنان برای ما لازم ضروری است چرا که باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم و این دیدارها یادآوری است که راه را گم نکنیم.

مادر شهید غلامرضا فرحی در دیدار با بیان خاطراتی از شهید بر تداوم راه شهدا تاکید کرد.

در پایان هدیه ای به رسم یادبود به خانواده شهید اهدا شد.

پاسدار شهيدغلامرضا فرحی در سال ۱۳۴۰در خانواده ای مذهبی در شهرستان کنگان چشم به جهان گشود .وی از سن ۷ سالگی وارد دبستان اختر(سابق)کنگان و دوره ی ابتدايی را با موفقيت بسيار به پايان رسانيد .به طوری که همه ی دانش آموزان ومعلمان از وی به عنوان دانش آموزی زرنگ ، فعال ومودب ياد می کنند هميشه سعی می کرد بين دوستان وهمکلاسی هايش محبت ودوستی برقرار کند.

به طوری که در ايام تعطيلات همه ی دوستانش را در منزل خود جمع می کرد . بعد از آنکه دوره ی راهنمايی را به پايان رسانيد، وارد حوزه ی عاميه ی شيراز شد

اما به علت فقر مالی نتوانست  تحصيلات حوزوی را به پايان برساند . به شهر کنگان بازگشت ودر مقطع متوسط ثبت نام نمود. اين دوران مصادف بود با راهپيمايی ها و تظاهرات خيابانی برعليه رژيم طاغوت.شهيد فرحی همگام با ديگر مردم دراين گونه مراسم حضوری چشمگيری و فعال داشت.تا انقلاب اسلامی پيروز گرديد وشهيد فرحی به عضويت بسيج در آمد.

در بسيج سرپرستی يک گروه ۲۲ نفری را که وظيفه نگهبانی و دفاع از شهر را بر عهده داشت .وی فردی متواضع وفروتن بود .

هيچگاه با کسی بر خورد تندی نمی کرد .تا جايی که می توانست مشکلات دوستانش را حل مي کرد .بسيار به معنويات در زندگي شخسی خود معتقد وپي بند بود.

در سال ۵۹ به عضويت دائم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کنگان درآمد واز طرف سپاه راهی جبهه های نبرد شد وی در عمليات رمضان که با هدف آزاد سازی تهديد بصره و حضور در حاشيه شط العرب در منطقه ی شرق برصره با رمز يا مهدی(عج)ادرکنی آغاز گشته بود و با آزاد سازی ۴۰ کيلومتر مربع از خاک مقدس وطن اسلامی شربت شيرين شهادت را نوشيد.