جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان کنگان برگزار شد+ تصویر
جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان کنگان برگزار شد+ تصویر

جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان کنگان با حضور سیدعلی هاشمی، مدیرکل کتابخانه های استان، سیدعلی پاک نژاد، فرماندار کنگان، شهرداران و سایر اعضای انجمن در فرمانداری کنگان برگزار شد.

سیدعلی هاشمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در این جلسه گفت:  ۴۴ برنامه فرهنگی متنوع از سوی کتابخانه های عمومی کنگان  در هفته کتاب برگزار خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه های استان گفت: برنامه های تدوین شده در هفته کتاب در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تبادل اطلاعات و افزایش معلومات موثر خواهد بود.

وی اضافه کرد: نقد کتاب، نشست های کتابخوان کتابخانه ای و مدرسه ای، ایستگاه نقاشی، پویش کتابخوان و عضویت رایگان از جمله فعالیتهای کتابخانه های این شهرستان در هفته کتاب خواهد بود.

سیدعلی هاشمی خاطر نشان کرد: یکی از خصوصیات بارز و تاثیرگذار شهرستان کنگان در حمایت از کتابخانه های عمومی ، همدلی و همراهی مسئولین منطقه ای در این خصوص است که در همین راستا شاهد پیشرفت های قابل توجهی در حوزه فضای کتابخوانی در کنگان بوده ایم.

مدیرکل کتابخانه های استان به افزایش سرانه فضای مطالعه با افتتاح کتابخانه بندر سیراف اشاره کرد و گفت: امیدواریم با رفع مشکل مالکیت زمین کتابخانه شیرینو به زودی شاهد احداث و بهره برداری این مرکز فرهنگی در این شهر باشیم.

وی از ثبت نام رایگان کتابخانه های در ۲۵ آبانماه و بخشودگی دیرکرد جرائم از ۲۳ لغایت ۳۰ آبان در سراسر کتابخانه های استان خبر داد.

سیدعلی هاشمی اضافه کرد: هفته کتاب فرصت مناسبی است تا صدا  و سیما، دستگاه ها ی فرهنگی و کتابخانه های عمومی با بستر سازی لازم و ارائه خدمات کتابخانه ای به ترویج فرهنگ کتابخوانی کمک کنند.

وی در پایان تصریح کرد: استفاده از ظرفیت خیرین و موقوفات ایشان می تواند در رفع مشکلات کتابخانه های عمومی گره گشا باشد.

سیدعلی پاک نژاد، فرماندار کنگان نیز ضمن تبریک فرارسیدن هفته کتاب گفت، باید از ظرفیت دانش آموزان در مدارس و دانشجویان در دانشگاه ها برای افزایش سرانه مطالعه بهره برد.

وی از سمن ها و سازمان های مردم نهاد بعنوان یکی از کارآمدترین بسترها در مسائل فرهنگی و اجتماعی یاد کرد و افزود: در راستای کتابخوان کردن مردم و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی می توان از این پتانسیل موثر استفاده کرد.

فرماندار کنگان گفت: برای رسیدن به جامعه ای کتابخوان باید از دوران کودکی و مدارس آغاز کرد و این مهم با ارتباط دوطرفه بین کتابخانه ها و مراکز آموزشی محقق خواهد شد.