هفته وحدت فرصتی مغتنم برای برجسته‌سازی اشتراکات شیعه و سنی است
هفته وحدت فرصتی مغتنم برای برجسته‌سازی اشتراکات شیعه و سنی است

،امام جمعه بندر سیراف در جلسه هفته وحدت گفت: هفته وحدت فرصتی برای برجسته‌سازی اشتراکات شیعه و سنی است. حجت الاسلام عاشوری گفت: هفته وحدت فرصتی مغتنم برای برجسته‌سازی اشتراکات شیعه و سنی است و بر همین اساس آیین‌های مربوط به این هفته باید هرچه باشکوه‌تر برگزار شود. وی افزود : با توجه به اینکه […]

،امام جمعه بندر سیراف در جلسه هفته وحدت گفت: هفته وحدت فرصتی برای برجسته‌سازی اشتراکات شیعه و سنی است.

حجت الاسلام عاشوری گفت: هفته وحدت فرصتی مغتنم برای برجسته‌سازی اشتراکات شیعه و سنی است و بر همین اساس آیین‌های مربوط به این هفته باید هرچه باشکوه‌تر برگزار شود.

وی افزود : با توجه به اینکه در شرایط کنونی دشمنان اسلام با ترفندهای مختلف سعی در ایجاد نفاق بین مسلمانان می‌کنند، باید از دامن زدن به مسایل حاشیه‌ای خودداری شده و در عوض اشتراکات اهل تسنن و تشیع پررنگ شود.

وی همچنین ادامه داد: وحدت شیعه و سنی به معنای سنی شدن شیعه و شیعه شدن سنی نیست بلکه کنار هم قرار گرفتن این دو و گام برداشتن آنان در مسیر تعالی و بالندگی جامعه و مصون نگه‌داشتن آن از گزند فرصت‌طلبان و تفرقه‌افکنان است.

حجت‌الاسلام عاشوری با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب نیز اظهار داشت: هفته وحدت از منظر بیانیه گام دوم انقلاب باید مورد توجه قرار گیرد و با تاسی از این بیانیه باید نگاهی نو به این هفته مهم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام با تبلیغات تفرقه‌افکنانه و عنوان کردن اصطلاحاتی چون پان‌ایرانیسم، پان‌ترکسیم ، پان‌کردیسم و پان‌های مختلف سعی در ایجاد نفاق بین ملت ایران به ویژه شیعه و سنی دارند، اضافه کرد: هفته وحدت یک استراتژی است که می‌تواند نقش موثری در خنثی کردن توطئه‌های دشمنان داشته باشد.

وی با تاکید بر حفظ وحدت در جامعه، گفت: باید در بحرانی‌ترین شرایط از رفتارهای غلط و نفاق‌انگیز خودداری شود زیرا ایجاد نفاق موجب دو دستگی در جامعه می‌شود و زمینه را برای گرایش مردم به ویژه جوانان به آئین‌های دیگر را فراهم می‌کند.

امام جمعه بندر سیراف به سرمایه‌گذاری دشمنان برای ایجاد اختلاف بین مسلمانان اشاره کرد و افزود: کشوری همانند عربستان بالاترین میزان پشتیبانی از تفرقه‌افکنان را دارد بنابراین باید با تیزبینی و خلاقیت خاص مقوله وحدت را در جامعه بسط دهیم و مانع از ایجاد شکاف و انشقاق در جامعه شویم.

وی اظهار داشت: به نقش رسانه‌ها در برجسته کردن مقوله وحدت و برنامه‌های هفته وحدت اشاره کرد و گفت: وحدت واقعی به این معناست که دو خبرنگار شیعه و سنی با هم بتوانند یک نشریه منتشر کنند.

وی بیان کرد: پیوندهای اقتصادی، اجتماعی  و فرهنگی زمینه وحدت را فراهم می‌کنند و افراد جامعه به دلیل این پیوندها سعی می‌کنند یکپارچه حرکت کنند.

به همین مناسبت مسابقه با موضوع پیامبر رحمت برگزار می‌شود ؛همچنین جشن های بزرگی در سیراف، پرک و شیرینو برگزار خواهد شد.