سکوت مسئولان در مقابل تبلیغات زودهنگام
سکوت مسئولان در مقابل تبلیغات زودهنگام

در حالی که بیش از چهار ماه تا انتخابات مجلس شورای اسلامی زمان باقی است و کاندیداهای احتمالی تبلیغات غیرمستقیم خود را شروع کرده و این امر ضرورت رسیدگی بیشتر را نشان می دهد.

نفس‌های پایانی مجلس دهم به گوش همگان می‌رسد و حدود ۵ ماه دیگر تا پایان رسمی فعالیت بهارستان‌ نشینان باقی است اما کاندید ها با تبلیغات زود هنگام خواهان معرفی خود به مردم، برای تصاحب صندلی وکالت ساختمان مثلثی شکل خیابان بهارستان می باشند.

تبلیغات زود هنگام، باعث به وجود آمدن انتخاباتی ناسالم در سطح جامعه است زیرا با فرا رسیدن سال انتخابات، التهابات سیاسی در جامعه بیش از پیش می‌شود.

بعضی از طرفداران و حامیان برخی از این کاندید ها اقدام به آغاز تبلیغات انتخاباتی قبل از زمان مقرر اعلام شده از سوی شورای نگهبان کرده اند و این افراد با حضور در محافل مختلف کاندیدای احتمالی مورد نظر خود را تبلیغ می‌کنند.

در این روزها در مراسمات مختف مذهبی، مهمانی‌های سیاسی و گاهی مراسم‌های جمع آوری کمک‌های نقدی می‌توان شاهد حضور نامزدهای احتمالی شد و به راحتی می توان تشخیص داد که چه کسی برای کسب رای بیشتر در این مراسمات حاضر می‌شود.

که در همین زمینه عبدالکریم گراوند استاندار استان بوشهر در جلسه شورای اداری استان بوشهر اظهار داشت: تبلیغ انتخاباتی زود هنگام اگر از طرف فردی که می خواهد نامزد شود، چه در فضای مجازی و غیر مجازی و شبکه های اجتماعی یک نوع تخلف می باشد. و خطاب به فرمانداران گفته: تبلیغات باید فقط یک هفته پیش از انتخابات انجام شود، و فرمانداران دقت کنند که با هر نوع فعالیتی قبل از این هفته برخورد قاطع داشته باشند./ انتهای پیام