طرح غذای گرم در روستا مهدهای شهرستان کنگان اجرا می‌شود
طرح غذای گرم در روستا مهدهای شهرستان کنگان اجرا می‌شود

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان از اجرای طرح غذای گرم در روستا مهدهای شهرستان کنگان خبر داد.

فاطمه آهو خوش در آیین افتتاح طرح غذای گرم در روستا مهدهای شهرستان کنگان اظهار داشت: هدف اصلی این طرح رساندن غذا به کودکان نیازمند در روستاها و مناطق آسیب‌پذیر است و با توجه به اینکه ساکنین روستا عمدتاً از افراد کم‌درآمد هستند، این طرح روی مهدکودک روستاها متمرکزشده است.

وی تصریح کرد: امسال برای چهارمین سال متوالی، طرح غذای گرم در روستا مهدهای شهرستان کنگان اجرا می‌شود و در این طرح علاوه بر یک وعده غذای گرم روزانه، هر سه ماه یک‌بار قد و وزن کودکان اندازه‌گیری می‌شود.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان بیان کرد: پیگیری وضعیت تغذیه و رشد کودکان تحت پوشش برنامه، با توجه به سن حساس آن‌ها بسیار مهم است.

آهو خوش خاطرنشان کرد: بازدیدهای ماهانه، آموزش توسط کارشناس تغذیه و بهورز منطقه، همکاری جهت اندازه‌گیری وزن ازجمله کارهایی است که در طول اجرای برنامه انجام آن‌ها ضروری است.

کارشناس امور کودکان بهزیستی شهرستان کنگان نیز گفت: تعداد ۱۰۷ کودک زیر ۶ سال، در مهدهای کودک شکوفه‌های سیراف و بهشت کودک روستای پرک، تحت پوشش این طرح قرارگرفته‌اند.

غزل علیزاده عنوان کرد: این طرح فقط شامل روستا مهدها و مناطق آسیب‌پذیر می‌شود و رساندن مواد غذایی سالم و بررسی دوره‌ای قد، وزن کودکان و … ازجمله مواردی هست که در این طرح انجام می‌شود.
آیین افتتاح طرح غذای گرم در روستا مهدهای شهرستان کنگان در مهدکودک شکوفه‌های سیراف با حضور معاون بهداشتی و کارشناس بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، کارشناس امور کودکان بهزیستی، مدیر و همچنین مربیان مهدکودک شکوفه‌های سیراف برگزار شد.