وضعیت سرمایشی مدارس سیراف در وضع مناسبی نیست
وضعیت سرمایشی مدارس سیراف در وضع مناسبی نیست

امام جمعه سیراف گفت:متاسفانه اوضاع سرمایشی مدارس سیراف در وضع مناسبی نیست؛ از آموزش و پرورش و شرکت ها می خواهم فکر برای حل این مشکل کنندضمنا آموزش هم وضعیت خوبی ندارد؛ اهل فن بنشینند چاره ای بیندیشند و ضعف ها را علاج کنند.باید سطح آموزشی در مدارس سیراف ارتقاء یابد؛ ورودی به دانشگاه ها نگران کننده است.

،حجت‌الاسلام صادق عاشوری امام جمعه سیراف در خطبه‌های نماز جمعه اظهار داشت:امروز اروپا به تحریمهای ثانویه آمریکا پایبند ماند و قدمی برنداشت بعد از همین معاهدات هسته‌ای که چندتا رئیس جمهور اروپایی آمدند داخل کشور، با ما هم ملاقات کردند، من همان وقت به چندتا از اینها گفتم، این رفت و آمدها فایده ندارد، عمل کنید اگر در اینکه میخواهید همکاری کنید با جمهوری اسلامی صادق هستید

وی ادامه داد:همین چندتا کشور اروپایی، اینها صریحاً دشمنی می کنند با جمهوری اسلامی، انگیزه‌های آنها در مورد دشمنی با نظام اسلامی، با انگیزه‌های آمریکا تفاوت اصولی و جوهری ندارد، البته وضع آمریکا خب یک وضع ویژه‌ای است.

امام جمعه سیراف افزود:مبارزه‌ِی با فساد را بایستی به‌طور جدّی دنبال بکنیم؛ مبارزه‌ی با فساد اول پیشگیری است، بعد درمان وباید زمینه‌های فساد را از بین ببریم، بعد هم اگر فسادی بوجود آمد درمان کنیم. همه‌ی قوای کشور در این زمینه احساس مسئولیت کنند، مخصوص قوه‌ی قضائیه نیست، قوه‌ی مجریه، قوه‌ی مقننه هم مسئولند.

وی بیان کرد:با این همه فرصت این اجلاس ها بیشتر صرف رایزنی های بین کشورها ،استفاده از فرصت رساندن پیام به جهان و دیپلماسی عمومی است . در واقع این گونه نشست ها و سازمان ها بیشتر ظرفیت رسانه ای دارند تا رفع مشکلات و معضلات جهانی است

عاشوری یادآور شد:درجمهوری اسلامی در طی ۴۰ سال گذشته با این نگاه به این جایگاه نگریسته است. شاید یکی از پر رنگ ترین حواشی اجلاس هفتاد و چهارم ترافیک حضور گاه و بیگاه و تراکم سران اروپایی با رئیس جمهور ایران است

وی ادامه داد:روپایی های بد عهد که نه اراده و نه توان یک تصمیم درست را دارند این دفعه نکردن و دولت متزلزلش از شعله شنبه های اعتراض گداخته شده و جانسون که نسخه دوم ترامپ است در گیر و دار برگزیت و اختلافات داخلی مخمصه افتاده و مرکل علاوه بر بیماری مزمن به دعواهای درون حزبی مشغول است

امام جمعه سیراف خاطر نشان کرد:اروپا به ویژه انگلیس خبیث هیچگاه خصومت دیرینه اش از حافظه ملت ما پاک نمی شد. این بار همسویی آشکار با آمریکا مرزهای وقاحت را در نوردیده اند،سه کشور مذکور ازیک سو بیانیه محکومیت ایران را صادر می کنند از سوی دیگر پیش شرط رفع تحریم را حل مشکلات منطقه ای بر می شمارند و در همان حال تقاضای ملاقات و مذاکره را پیش می کشند و ایران را برای تشکیل مذاکره ۱+۵ تشویق می کنند

عاشوری با اشاره به رئیس جمهور در سازمان ملل پرداخت و بیان کرد:کلیات سخنرانی آقای روحانی در اجلاس هفتاد و چهارم منطبق با سیاست های کلان نظام اسلامی و رهنمودهای رهبری بود که جای تقدیر دارد.

وی تصریح کرد:اکنون نوبت اقدام قاطعانه تر است؛وقت آن است دستگاه دیپلماسی ما که تاکنون تلاش های زیادی در این عرصه کرده است با نگاه جدی تر به شرق و هم پیمانان منطقه ای به ارتقاء سطح فعالیت های دیپلماتیک خود در استیفای حقوق ملت ایران بپردازد در دولت محترم نیز با سعی افزون تر و مدیریت جهادی از ظرفیت های بیکران داخلی و نیروهای بی بدیل انسانی و مدیریتی به ویژه در عرصه های اقتصادی از فشار مشکلات معیشتی و اقتصادی که در شان این ملت بزرگ نیست بکاهد.

امام جمعه شهر سیراف افزود:امروز جمعه روز جهانی گردشگری است.شعار امسال گردشگری و اشتغال آینده ای بهتر برای همه می باشد.با توجه به اینکه سیراف کاندیدای ثبت جهانی است همه باید کمک کنند و زمینه را فراهم کنند تا به سازمان یونسکو معرفی و البته زیرساخت های گردشگری را در سیراف باید تقویت کرد نه اینکه اراضی پیرامونی سیراف و همچنین مراتع اطراف که محل درآمد و زندگی زمستانه عشایر منطقه می باشد تبدیل به مرکز زباله سوز شود.

وی ادامه داد:بنده با اصل قضیه مشکلی ندارم؛ سیستم تبدیل و بازیافت زباله بسیار عالی است اما استقرار آن در نزدیکی سیراف باستانی دور از منطق است! سیراف یک منطقه گردشگری است مردم نگرانند با آمدن این کارخانه سیراف جایگاه جهانی خودش را از دست بدهد.

وی در پایان گفت: بنده در بازدیدی که از مدارس داشتم متاسفانه اوضاع سرمایشی مدارس سیراف در وضع مناسبی نیست؛ از آموزش و پرورش و شرکت ها می خواهم فکر برای حل این مشکل کنندضمنا آموزش هم وضعیت خوبی ندارد؛ اهل فن بنشینند چاره ای بیندیشند و ضعف ها را علاج کنند.باید سطح آموزشی در مدارس سیراف ارتقاء یابد؛ ورودی به دانشگاه ها نگران کننده است؛ آموزش و پرورش بحث مشاور آموزشی در مدارس را جدی بگیرید و برای معلمان جدید الورود به خصوص سرباز معلم ها دوره آموزشی بگذارد.