آموزش های مهارتی با توسعه کارگاه های آموزشی در سپاه شهرستان کنگان توسعه می یابد
آموزش های مهارتی با توسعه کارگاه های آموزشی در سپاه شهرستان کنگان توسعه می یابد

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای کنگان همزمان با هفته دفاع مقدس در نشست با مسئولین ناحیه سپاه شهرستان گفت: ازآنجا که نقش تاثير گذاري آموزش فني و حرفه اي در ايجاد اشتغال پايدار،موثر و غير قابل انکار است، لذا در راستای توانمند سازي سربازان از نظر مهارت هاي فني و حرفه اي کارگاه های آموزشی در سپاه شهرستان کنگان توسعه می یابد.

محمد جواد کاشفی اظهار داشت: آموزشهای مهارتی برای سربازان وظیفه یک ضرورت است، به همین سبب و به منظور افزایش مهارتهای شغلی سربازان این مرکز در نیمه دوم سال برا سربازان و کارکنان سپاه شهرستان دوره های آموزش مهارتی بر اساس نیاز بازار کار شهرستان برگزار می کند.

وی به نقش آموزشهای مهارتی در فرصت سازی شغلی در جامعه اشاره کرد و افزود: با برگزاری این دوره‌ ها و شرکت سربازان در کلا‌سهای آموزش مهارتی سربازان وظیفه پس از خاتمه خدمت آمادگی لازم را برای ورود به بازار کار پیدا خواهند کرد.

کاشفی با بیان اینکه در تلاشیم تا آموزش های مهارتی در بیش از ۱۰ حرفه برای سربازان سپاه شهرستان برگزار شود،اظهار کرد: کسب تجربه و مهارت شغلی به همراه اعطای مدرک فنی و حرفه‌ای با کد بین المللی به سربازان قبول شده در آزمون پایان دوره، از مزایای برگزاری این دوره ‌هاست.

وی تصریح کرد : آموزش های فنی و حرفه ای راهکاری مناسب برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی ، ایجاد اشتغال پایدار و تولید محصولات و خدمات داخلی است لذا توسعه این آموزشها بستر ساز اشتغال پایدار خواهد بود.

جانشین فرمانده سپاه شهرستان کنگان نیز با تاکید بر اینکه نگاه فرماندهی نیروهای مسلح به دوران سربازی، نگاه به استفاده از فرصت های طلایی برای آموزش کار و حرفه است، ابراز داشت: مهارت آموزی سربازان در ایام فراغت کارهای یگان خدمتی کمک می کند تا بتوانیم در راستای کاهش میزان بیکاری نقش آفرینی کنیم.