فرماندار دشتی از برگزاری یادواره شهدای خلیج فارس خبر داد و گفت: شهید نادر مهدوی و همرزمانش هیمنه استکبار جهانی آمریکا را در آبهای نیلگون خلیج فارس شکستند.

عبدالله نادری صبح پنج شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم شهدای خلیج فارس ضمن تجلیل از ایثارگری و فداکاری این عزیزان اظهار داشت: ما هر کاری برای شهدای خلیج فارس انجام بدهیم کم است این عزیزان باعث اقتدار ملی و افزایش امنیت ملی شدند.

وی افزود: از مشارکت خوب دستگاه های اجرایی شهرستان و دهیاری و شورای اسلامی روستای بحیری در برگزاری مراسم سال گذشته تقدیر می شود و انتظار داریم امسال نیز این مراسم باشکوه تر از سال گذشته برگزار شود.

نادری خاطر نشان کرد: افتخار می کنیم که شهیدان مهدوی و توسلی از فرزندان این شهرستان هستند و در این مراسمات باید پیام شهدا به نسل جدید انتقال داده شود.

وی با تقدیر از تلاشهای شهرداران یادآور شد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نسبت به پیگیری برای شب شعربه صورت استانی در سطح شهرستان اقدام و اداره آموزش و پرورش نیز زمینه حضور برادر شهید مهدوی در مدارس فراهم کند تا دانش آموزان با رشادت ها و ایثارگریهای شهدا بیشتر آشنا شوند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) شهرستان دشتی با بیان اینکه این شهدا متعلق به شهرستان نیستند بلکه متعلق به کل کشور هستند، گفت: در دنیا کمتر دیده ایم که کسانی بخواهند جلوی استکبار جهانی ایستادگی کنند ولی شهید مهدوی و یارانش به صورت مستقیم در مقابل آمریکا ایستادگی کردند.

سرهنگ پاسدار علی غضنفری بر برگزاری یادواره ها در سطح شهرستان به صورت مردمی تاکید کرد و افزود: نسل جدید باید با خاطرات و زندگی شهدای خلیج فارس آشنا شوند.

لازم بذکر است در این نشست مقرر گردید مراسم شهدای خلیج فارس روز سه شنبه ۱۶ مهرماه در جوار قبور مطهر شهیدان مهدوی و توسلی در روستای بحیری برگزار گردد.