مراسم شیرخوارگان حسینی در کنگان برگزار شد+ تصاویر
مراسم شیرخوارگان حسینی در کنگان برگزار شد+ تصاویر

مراسم شیرخوارگان حسینی در مصلی نماز جمعه کنگان برگزار شد.

مراسم شیرخوارگان با حضور مادران و فرزندان خردسال آنها در مصلی نماز جمعه شهر کنگان برگزار شد.

این مراسم شیرخوارگان به یاد حضرت علی اصغر (ع)، شهید شیر خواره کربلا، لباس های یک دست با عنوان لباس علی اصغر (ع) بر تن می کنند.

کودکان خردسالشان را بر روی دست گرفته و نوای “یا حسین” سر می‌دهند، امروز همه جمع شده‌اند و در سوگ شهادت کم سن و سال‌ترین شهید تاریخ اشک ماتم می‌ریزند، قطرات اشک مادران همچون شبنمی چشم‌نواز همه‌جا را پر از عطر بندگی کرده است و زیباترین جلوه معرفت و عشق را رقم می‌زند.

نوای “لالا مادرم بخواب ای کودکم”، “لالا لالا اصغر بخواب گل مادر” در رثای شهادت شش‌ماهه کربلا بر زبان مادران جاری است، مادران شیرخوارگان حسینی چه خوب می‌دانند زخم گلوی علی‌اصغر(ع) چه دردی بر دل رباب(س) و چه داغی بر دل حسین(ع) گذاشته است و نوای لالایی مادرانه‌شان را در سوگ سرباز کوچک کربلا بالاتر می‌برند و هم‌زمان سیل اشک از چشمانشان جاری می‌شود.

طنین مادرانه « لالا علی‌اصغر» در دیار علویان

به‌راستی چه پیامی دارد شهادت مظلومانه امام حسین(ع) و اهل‌بیتش که پس از هزار سال از این حرارت شهادت شهدای دشت کربلا کاسته نشده است همان‌گونه که پیامبر اکرم(ص) سال‌ها پیش از وقوع حادثه کربلا فرمودند حرارت عزای حسین(ع) تا ابد ماندگار و سوزان خواهد بود؛ امروز همه مسلمانان جهان و عاشقان اباعبدالله(ع) در غم شهادت مظلومانه شهدای کربلا اشک ماتم می‌ریزند.

امروز در این میدان عشق هر کس به طریقی دل درگرو معبود و مولای خود می‌نهد، به هر گوشه که می‌نگری مادران با چشمان گریان و فریاد یا حسین(ع ) سعی دارند طفل شیرخوار خود را نذر علی‌اصغر(ع) کند و گونه‌های پراشک خود را بر صورت فرزندان کوچکشان می‌گذارند و زمزمه‌کنان دعا می‌کنند تا فرزندانشان در مسیر مکتب سرخ حسینی حرکت کنند.

 

عکاس الهه عباسی ، محبوبه احمدی خواه، فاطمه ربیعی، کوثر ربیعی