امام جمعه سیراف خواستار نصب نمادی از شهید مدنی در شهرستان کنگان شد
امام جمعه سیراف خواستار نصب نمادی از شهید مدنی در شهرستان کنگان شد

امام جمعه بندر سیراف گفت: شهرستان کنگان مدتی میزبان شهید مدنی بزرگوار بود حجت الاسلام والمسلمین مرحوم حاج شیخ عباس عاشوری در آن زمان میزبان این عالم بودن که در مقابل رژیم پهلوی ایستادن و با منبرها متعدد از امام راحل دفاع کردند چرا امروز هیچ نمادی از شهید مدنی در شهرستان دیده نمی شود شایسته است مسولان نماد شهید مدنی در کنگان در یک فلکه نصب کنند.

به گزارش سپاس،حجت‌الاسلام صادق عاشوری امروز در خطبه‌های نمازجمعه بندر سیراف اظهار داشت: رییس جنبش حماس در نامهای به مقام معظم رهبری، با ابراز تشکر و قدردانی از حمایت صریح رهبر معظم انقلاب از مقاومت فلسطین در دیدار هیأت اعزامی حماس و اعلام آمادگی ایران برای تجهیز مقاومت به آنچه برای انجام وظیفه نیاز دارد، تأکید کرد باردیگر رویکرد تجدیدناپذیر خود را برای حضور در سنگر مقاومتِ پایدار درکنار همه قوای حق و عدالت و آزادگی و پیشران همه آنها، یعنی جمهوری اسلامی ایران، تا پیروزی نهایی اعلام می کنیم.

امام جمعه بندر سیراف افزود:جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه گذشته به عنوان حامی همیشگی و باثبات ملت فلسطین معرفی شده است. ایران با وجود فشارهای شدید بین المللی هیچ گاه ملت فلسطین را رها نکرده و همواره حاضر به پرداخت هزینه برای دفاع از آرمان های فلسطین بوده است.

وی عنوان کرد:سازش و تسلیم در برابر حکام ظالم و نالایق، در قاموس اسلام و آل الله جایی ندارد.و ایستادگی در برابر دشمنان اسلام همانگونه که امام حسین(ع) هزینه آن را دادند، برای ما هم در عصر حاضر هزینه دارد. و مذاکره حضرت اباعبدالله برای لغو تحریم ها و از روی نیاز نبود. کاری که امام حسین(ع) انجام داد برای اتمام حجت و دعوت به حق و نجات حتی یک انسان فریب خورده در جبهه باطل تا آخرین لحظه ها بود.

وی افزود:سربلندی دنیا و آخرت مومنان و مسلمانان و انسان های آزاده در گروه مقاومت و پایداری است.و جبهه مقاومت اگر به ظاهر هم شکست بخورد، ناشی از قدرت دشمن نیست. آنچه این جبهه را ضعیف می سازد ، ناشی از خیانت های داخلی و تردید آفرینی عده ای سست ایمان و مرعوب است.

عاشوری گفت:سال گذشته رهبر معظم انقلاب خطاب به مسئولان بیان داشتند که به اروپا اعتماد نکنید. «اروپا باید فروش کامل نفت ایران را تضمین کند. ما با این سه کشور دعوا نداریم، امّا اعتماد نداریم. و ذر زمان ثابت کرد که اروپایی ها نه تنها در قبال تعهدات برجامی خود با ایران همراه نشدند، بلکه عملا در کنار آمریکا ایستاده و زمینه را بر ای فشار بیشتر مهیا کردند. البته کشورهای اروپایی به ظاهر همچنان به دنبال نجات برجام بوده اما این مسئله با واقعیت همخوانی ندارد. نکته جالب نیز این است که برخی مقامات در داخل همچنان به اروپا خوشبین هستند.

خطیب جمعه بندر سیراف افزود:وزیر خارجه آمریکا به صراحت شرط مذاکره با ایران را دست کشیدن تهران از فعالیتهای انقلابی مطرح کرد. این سخنان پمپئو به معنای این است که ایران باید از مبانی انقلابی خود دست بردارد تا آمریکا با ایران وارد مذاکره شود. و عده ای در داخل عامدانه و یا جاهلانه در زمین بازی آمریکا حرکت می کنند و سعی دارند مذاکره با غرب را راه حل تمام مشکلات معرفی کنند در حالی که هدف اصلی از مذاکرات غرب در درجه اول تضعیف اصول انقلابی ایران بوده تا بدین گونه موقعیت و جایگاه ایران را در میان کشورهای مسلمان تضعیف کنند و در درجه بعد نیز راهبرد خود در مورد تغییر نظام را اجرا کنند.

حجت الاسلام عاشوری گفت:حزب الله لبنان روز یکشنبه طی یک حمله غافلگیرانه موشکی و در پاسخ به ترور ناجوانمردانه دو جوان رزمنده حزب الله در سوریه، یک خودرو نظامی رژیم صهیونیستی که در حال تردد در مسیر منتهی به پادگان “افیفیم “بود را با شلیک موشک ضد تانک منهدم کرد بطوری که بر اساس گزارشات منتشر شده کلیه سرنشینان مسلح این خودرو نظامی کشته و زخمی شدند.از آن روزی که سید حسن نصرالله پس از حملات پهپادی اسرائیل تاکید کرد که ” به ارتش اسرائیل میگویم، از امشب منتظر ما باشید، نه فقط در مرزها”، رژیم صهیونیستی در هراس به سر می برد.

وی خاطرنشان کرد:سید حسن نصرالله تاکید کرده که زمان واکنش حزب الله نامشخص است و همین مسئله اسرائیل را در انتظاری کُشنده قرارداده است.رژیم اشغالگر صهیونیستی در حالت انتظار و ترس از واکنش حزب الله به سر میبرد. این انتظار تبدیل به یک سلاح مرگبار شده و خواب را از چشمان صهیونیستها ربوده است.

امام جمعه بندر سیراف یادآور شد:شهرستان کنگان مدتی میزبان شهید مدنی بزرگوار بود حجت الاسلام والمسلمین مرحوم حاج شیخ عباس عاشوری در آن زمان میزبان این عالم بودن که در مقابل رژیم پهلوی ایستادن و با منبرها متعدد از امام راحل دفاع کردند چرا امروز هیچ نمادی از شهید مدنی در شهرستان دیده نمی شود شایسته است مسولان نماد شهید مدنی در کنگان در یک فلکه نصب کنند.

وی در پایان گفت:جا دارد از خدمات بشی در طول سرپرستی بخشداری تشکر و قدردانی دارم.برای برادر عزیز فخرایی آرزوی موفقیت دارم .از فخرایی میخواهم با وحدت و همدلی از تمام ظرفیت ها و پتانسل موجود در منطقه برای خدمت صادقانه استفاده کند .تکریم ارباب رجوع و اخلاق مداری در راس کار خود قرار بدهند.ان شاءالله شاهد حضور ادارات یا نماینده آنها در بخش باشیم .