عقب نشینی دولت نیجریه در مقابل شیعیان نقطه عطفی در مبارزه با استکبار است
عقب نشینی دولت نیجریه در مقابل شیعیان نقطه عطفی در مبارزه با استکبار است

امام جمعه سیراف گفت: عقب نشینی دولت نیجریه در برابر شیعیان این کشور و موافقت هر چند مشروط با سفر درمانی علامه شیخ زکزاکی در حالی به دست آمده که دادگاه عالی فدرال نیجریه به درخواست دولت این کشور، جنبش اسلامی نیجریه به رهبری شیخ ابراهیم زکزاکی را به عنوان یک گروه تروریستی معرفی و فعالیت آن را غیرقانونی اعلام کرد.

جت‌الاسلام صادق عاشوری امروز در خطبه‌های نمازجمعه بندر سیراف اظهار داشت:کار جهادی، به معنی کار برخاسته از ایمان و به کارگیرنده‏ی هر چه بیشتر از ظرفیّت وجودی انسان است؛ و این دو هیچ یک، نقطه‏ی پایان ندارد؛ پس کار جهادی امروز شما میتواند ده‏ها و صدها برابر، کیفیّت و ارتقا و گسترش یابد.جهادِ خدمت‏ رسانی پیش از سود رساندن به گیرنده‏ی خدمت، به خود خدمت‏رسان سود می رساند.

امام جمعه بندر سیراف افزود: هر ملت مؤمنی که به خدای متعال ایمان و به وعده الهی اعتقاد داشته باشد، قطعاً پیروز خواهد شد و بر همین اساس بدون شک پیروزی با ملت مظلوم و مجاهد یمن خواهد بود.
مردم یمن با تمدن عمیق و تاریخی خود و با روحیه مجاهدت و ایستادگی که در این پنج سال از خود نشان داده ‏اند، آینده خوبی را در پیش دارند و به لطف خداوند، دولتی قوی را تشکیل خواهند داد و در چارچوب آن دولت، به پیشرفت خواهند رسید.

وی عنوان کرد:عقب نشینی دولت نیجریه در مقابل شیعیان نقطه عطفی در مبارزه با استکبار است.

وی افزود: عقب نشینی دولت نیجریه در برابر شیعیان این کشور و موافقت هر چند مشروط با سفر درمانی علامه شیخ زکزاکی در حالی به دست آمده که دادگاه عالی فدرال نیجریه به درخواست دولت این کشور، جنبش اسلامی نیجریه به رهبری شیخ ابراهیم زکزاکی را به عنوان یک گروه تروریستی معرفی و فعالیت آن را غیرقانونی اعلام کرد.

عاشوری گفت:علام تروریستی بودن جنبش اسلامی از سوی دولت نیجریه نشان می‏دهد که دست‏هایی پنهان در پشت پرده قصد ریشه کن کردن فعالیت‏های این جنبش را دارند. نیجریه مراودات خوبی با دولت عربستان دارد و بار‏ها تاکنون برای دریافت کمک‏های مالی به ریاض سفر کرده است.با عنایت به سفر رهبر شیعیان نیجریه شیخ ابراهیم زکزاکی به هندوستان جهت درمان و معالجه ایشان، نمازگزاران عزیز شایسته است تا در ایام عید بزرگ شیعیان(عید غدیر) جهان به طور ویژه برای شفای کامل و هر چه سریعتر این مجاهد انقلابی و شجاع دست بر دعا بردارند.

خطیب جمعه بندر سیراف افزود:آزادگان، با ایمان راسخ خود در برابر همه فشارهای جسمی و روحی دشمنان ایستادند و روابط اجتماعی جامعه کوچک اردوگاهی خود را بر پایه اخلاق حسنه بنا نهادند و از شکنجه های مزدوران بعث هراسی به خود راه ندادند. آزادگان، صبورتر از سنگ صبور و راضی ترین کسان به قضای الهی بودند. اینان سینه هایی فراخ تر از اقیانوس داشتند که از همه جا و همه کس بریده و به خدا پیوسته بودند، آزاده نامیده شدند چون از قید نفس و نفسیات رهایی یافته بودند.

حجت الاسلام عاشوری گفت:هجدهم ذی‏الحجه، روز «عیدُ اللهِ‏ الاکبر»، «عید اهل ‏بیت محمد(ص)»، «اشرف الاعیاد» یعنی «عید غدیر» است؛ روزی که در آن مهم‏ترین واقعه تاریخ اسلام و آخرین و مهمترین ماموریت رسول گرامی اسلام(ص) یعنی تعیین «امام و ولی جامعه اسلامی» توسط خاتم پیامبران در آن روز رقم خورد.

وی خاطرنشان کرد:صنعت دفاعی؛ موتور پیشران پیشرفت کشور در عرصه های گوناگون است.۳۱ مردادماه که مصادف با سالروز تصویب قانون تشکیل وزارت دفاع است، به نام «روز صنعت دفاعى» نامگذارى شده است تا جایگاه این صنعت راهبردی، به عنوان نماد موفق خودباوری، اتکا به توان داخلی و خودکفایی در یکی از مهمترین و سخت ترین عرصه ها پاس داشته شود.

امام جمعه بندر سیراف یادآور شد:مروزه صنعت دفاعی کشور در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری و با اتکا به ایمان و اراده و توانمندی نخبگان و اندیشمندان جوان خود، توانسته است در عرصه های مختلف نظامی به دستاوردهای شگرفی دست یابد که چشم جهانیان را خیره ساخته و هر اندیشه تجاوزگرانه ای را کور ساخته است.دشمن نگران است که دست از پا خطا کند که سربازانش در همین خلیج همیشه فارس دفن شوند؛ آنها شک نکنند کوچکتری خطایی مرتکب شوند خلیج فارس را گورستان سربازان آمریکایی خواهیم کرد.