جوانان کنگانی همچنان در انتظار پیست موتور سواری
جوانان کنگانی همچنان در انتظار پیست موتور سواری

امروزه وسایل حمل و نقل با توجه به گسترش و توسعه یافتگی شهرها، نقش ارزنده ای در جابجایی افراد و ایجاد روند سرعت و افزایش کارآیی افراد در جامعه برای بهره مندی از حداکثر استفاده از عامل زمان را دارد و به نوعی این وسایل توانسته اند با جلوگیری از اتلاف وقت در مبادلات روزانه درون شهری و برون شهری، ایفای نقش کنند.

به گزارش کوگانا،امروزه وسایل حمل و نقل با توجه به گسترش و توسعه یافتگی شهرها، نقش ارزنده ای در جابجایی افراد و ایجاد روند سرعت و افزایش کارآیی افراد در جامعه برای بهره مندی از حداکثر استفاده از عامل زمان را دارد و به نوعی این وسایل توانسته اند با جلوگیری از اتلاف وقت در مبادلات روزانه درون شهری و برون شهری، ایفای نقش کنند.

 موتورسیکلت که یک وسیله ی نقلیه محسوب می شود بنا به دلایلی از جمله حجم کم، سبک بودن و نیز قدرت مانور بالا در مقایسه با اتومبیل توانسته جایگاه خود را در این میان به نحو چشمگیری ارتقاء داده و در زمینه های مختلف متناسب با نیاز بازار مصرف، توسط شرکت های سازنده در انواع مختلف طراحی، ساخت و عرضه شود.

موتورسیکلت علاوه بر اینکه مرکبی برای ایاب و ذهاب است به عنوان وسیله ای برای ورزش جوانان نیز به شمار می رود به خصوص در مناطقی که امکانات تفریحی برای این قشر کم باشد. اوج هنرنمایی موتورسیکلت سواران را در پیست نشان می دهد لاکن این جوانان خیابان های شهر را به جای پیست موتور سواری بعضأ اشتباه می گیرند و در نهایت این شور و شادی منجر به حوادث ناگوار تصادف رانندگی و نقص عضو و فوت می شود.

درحالی که تصادف تقدیر آسمانی نیست و پدیده ای زمینی است که با تدبیر می توان جلوی آن را گرفت.

 جوانان موتورسوار بدلیل نداشتن پیست و امکانات موتورسواری به ناچار از خیابان های اصلی شهری و روستایی و اتوبان استفاده می کنند که این امر هم موجب ناراحتی مردم شده و هم باعث می شود که آنان  جانشان به خطر بیفتد.

همچنین مدتی است جوانان با استفاده از تپه ای دور افتاده از شهر کنگان پتانسیل درونی خود را در این مورد تخلیه می کنند که بعضا به دلیل نبود امکانات از جمله مسیر مناسب و کادر پزشکی مشکلات جبران ناپذیری به جود آورده است.

امام جمعه شهرستان کنگان درخطبه روز جمعه در تاریخ ۱۴/۱۰/۹۷ در مسولین شهرستانی خواسته است که مکان برای جوانان این شهر فراهم کند اما هنور خبری از ساخت یا افتتاح پیست موتوری سواری در شهرستان نشده است