تنها راه برای آزاد کردن قدس شریف مقاومت است
تنها راه برای آزاد کردن قدس شریف مقاومت است

امام جمعه بخش سیراف گفت: تنها راه برای آزاد کردن قدس شریف مقاومت است. همانطور که مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای حماس بیان داشتند، در سال های نه چندان دور، فلسطینی ها با سنگ مبارزه می کردند، اما امروز به جای سنگ، مجهز به موشک های نقطه زن هستند.

جت‌الاسلام صادق عاشوری امام جمعه سیراف در خطبه‌های نماز جمعه از قول رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: اینکه آقای سیدحسن نصرالله می گوید من انشاءالله در مسجدالاقصی نماز می خوانم، برای ما یک امید کاملاً عملی و قابل تحقق است.

وی افزود: مسئله قدس همواره اساسی ترین محور مناقشه میان اسلام و صهیونیسم و مانع اصلی بر سر راه، حل و فصل مناقشه فلسطین و رژیم صهیونیستی بوده و بر همین اساس، از روز نخست اشغال فلسطین، توطئه های رژیم غاصب صهیونیستی برای الحاق قدس به مناطق تحت حاکمیت خود و یهودی سازی این شهر از طریق مصادره اراضی، احداث شهرک های یهودی نشین و طرح های توسعه طلبانه به عنوان شالوده ایدئولوژی اشغالگری صهیونیستی ادامه داشته و دارد.

امام جمعه بخش سیراف بیان داشت: تنها راه برای آزاد کردن قدس شریف مقاومت است. همانطور که مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای حماس بیان داشتند، در سال های نه چندان دور، فلسطینی ها با سنگ مبارزه می کردند، اما امروز به جای سنگ، مجهز به موشک های نقطه زن هستند و این، یعنی احساس پیشرفت. این مسئله به معنای آن است که مقاومت در شرایط بسیار خوبی به سر می برد و همین مسئله ضامن آزادی قدس است.

عاشوری یادآور شد:راه دیگر آزادی قدس که بسیاری از کارشناسان دنیا آن را محتمل می دانند این است که اساسا نیازی نیست که مردم فلسطین قدس را با مقاومت آزاد کنند چرا که اسرائیل با توجه به چالش های داخلی و خارجی خود به سمت فروپاشی می رود و قبل از سال ۲۰۲۹ فرو می پاشد.

امام جمعه سیراف خاطرنشان کرد:انگلیس به دلیل شرایط و بحران های داخلی که دارد به دنبال فرار از مشکلات داخلی و انحراف افکار عمومی به یک مسئله فرامنطقه ای مانند ایجاد تنش در خیلج فارس است. در این کشور ، وضعیت فقر ، رشد بسیار زیادی داشته و اکنون به دلیل خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ، این کشور عملا در وضعیت برزخی گرفتار شده است.

وی گفت:لندن هنوز درتوهم دوران برده داری، سلطه استعماری و استثمار انگلیس بر کشورها بسر می برد. اما واقعیت این است که دوران ابرقدرتی انگلیس به سر آمده و راهزنی دریایی لندن در قرن ۲۱ دیگر جواب نخواهد داد و این بار خیاط در کوزه افتاده است. اگرچه ترک عادات کهن آسان نیست، انگلیسیها باید به یاد داشته باشند که مدتهاست در خلیج فارس، دیگر ساعتها به وقت انگلیس تنظیم نمی شود.

عاشوری با اشاره کنفرانس هرتزلیا بیان کرد: کنفرانس سالانه هرتزلیا که اخیرا در اسرائیل برگزار شد در سایه هشدارهای مقامات رژیم صهیونیستی درباره تهدیدهای داخلی و خارجی علیه این رژیم پایان یافت. مهم ترین محور کنفرانس هرتزلیا ناامیدی مفرط جامعه صهیونیستی از آینده بود.

امام جمعه شهر سیراف افزود: آژانس انرژی اتمی که وظیفه اصلی آن حمایت از انرژی صلح آمیز بوده، در عمل از اهداف اولیه خود عدول کرده و در خدمت قدرت های بزرگ در آمده است. اهداف آژانس، بر دو محور کلی بنا نهاده شده است یکی استفاده صلح جویانه از انرژی اتمی و ترویج و توسعه آن در راه صلح، بهداشت، ترقی و رفاه در سراسر جهان و دیگری اطمینان از این موضوع که کمک ها و اطلاعات ارائه شده از سوی آژانس در زمینه انرژی اتمی، صرف مقاصد و هدف های نظامی نخواهد شد.

وی ادامه داد:پنجم مرداد چهلمین سالروز اقامه نماز جمعه در انقلاب اسلامی ایران است.با بررسی نماز جمعه در ۴۰ سال گذشته می توان در حوزه های مختلف سیاسی، فرهنگی اقتصادی و اجتماعی آثار مثبت این اجتماع عظیم را مشاهده کرد.و نماز جمعه توانسته است به عنوان یک رسانه در این ۴۰ سال عمل کند. به این معنی که با بررسی و طرح مباحث اصلی در جامعه، دامنه آگاهی های مردم مسلمان را در مورد آنچه که وجود دارد و آنچه که ممکن است در عرصه های مختلف سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی به وقوع بپیوندد ، افزون کرده است.

وی در پایان گفت:هر جا حضور امام جمعه باعث پیشرفت و دفاع از حق مردم بوده حضور داشتم و حضور خواهم داشت. و باید جایگاه و عظمت نمازجمعه را برای مردم بیان کنیم تا افراد بیشتری حضور یابند.