بسیج دانشجویی ۸ دانشگاه بزرگ تهران در نامه‌ای به فرمانداری تهران خواستار صدور مجوز تجمع در حمایت از شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه در مقابل سفارت این کشور شدند.

سیج دانشجویی ۸ دانشگاه بزرگ تهران شامل بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران، شریف، امیرکبیر، امام صادق (ع)، شهید بهشتی، علامه طباطبایی، خواجه نصیر و علم و صنعت در نامه‌ای به فرمانداری تهران خواستار صدور مجوز برگزاری تجمع در حمایت از شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه در مقابل سفارت این کشور شدند.

متن این نامه به شرح زیر است:
باسمه تعالی
جناب آقای فرهادی
فرماندار محترم تهران.
سلام علیکم؛
با گذشت چهارسال از حمله ارتش نیجریه به حسینیه بقیة‌الله (عج) در زاریا و به اسارت بردن شیخ ابراهیم زکزاکی، خبر‌هایی مبنی بر وخامت حال و در خطر بودن جان ایشان به گوش می‌رسد. در حالی که این روز‌ها مسلمانان معترض در نیجریه به خاطر طلب آزادی شیخ و حقوق اولیه انسانی ایشان به خاک و خون کشیده می‌شوند، سکوت مجامع بین‌المللی کار را بر برادران و خواهرانمان سخت و سخت‌تر می‌کند. بدین‌وسیله بسیج دانشجویی درخواست خود مبنی بر صدور مجوز تجمع قانونیِ “اعتراض به تداوم بازداشت شیخ ابراهیم زکزاکی و محروم کردن ایشان از خدمات درمانی” را خدمت شما اعلام می‌دارد. خواهشمند است در اسرع وقت رسیدگی و دستورات لازم را صادر بفرمایید.

در این نامه دانشجویان خواستار برگزاری تجمع در روز یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵ تا ۲۰ در مقابل سفارت نیجریه در تهران شده اند.