تیم ملی والیبال کشورمان با شکست مقابل برزیل از رسیدن به نیمه نهایی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ بازماند.

تیم های ملی والیبال ایران و برزیل در دور نهایی رقابت های لیگ ملت های والیبال از ساعت ۲:۳۰ به مصاف یکدیگر رفتند. دو تیم که شرایط بسیار حساسی دارند تنها به برد فکر می کنند.

ایران ۰- برزیل ۰/ گزارش لحظه به لحظه

تیم ملی والیبال برزیل که به عنوان تیم نخست دور اول به مرحله نهایی صعود کرد در نخستین بازی مقابللهستان با نتیجه ۳ -۲ شکست خورد تا شروع خوبی در این مرحله نداشته باشد. تیم ملی والیبال ایران هم در طرف مقابل در بازی اول خود مقابل لهستان باخت تا هم سند صعود قرمز سفید‌ها به دور نهایی را امضا کند و هم شرایط برای حضور در چهار تیم برتر را سخت‌تر کند. شاگردان کولاکوویچ حالا شانس برابری با برزیل دارند و برنده این دیدار دیگر مسافر نیمه نهایی به همراه لهستان خواهد بود.   نکته جالب این جاست که سلسائو با توجه به استراحت بیشتر از شرایط بدنی بهتری برخوردار است.

تیم‌های ملی برزیل  و ایران پیش از این هم سابقه رویارویی‌ها زیادی دارند که برخی از آن‌ها در مرحله‌های حساسی از جمله دورن‌هایی لیگ جهانی ۲۰۱۴ بوده است. سلسائو در مجموع ۱۴ بازی  ۱۱ برد را تجربه کرده است و تنها ۳ مرتبه مقابل ایران شکست خورده است .

تاریخچه دیدار دو تیم

جام جهانی ۱۹۹۱: ایران صفر – برزیل ۳
جام قهرمانان بزرگ جهان ۲۰۰۹: ایران یک – برزیل ۳
جام جهانی ۲۰۱۱: ایران صفر – برزیل ۳
جام قهرمانان بزرگ جهان ۲۰۱۳: ایران یک – برزیل ۳
لیگ جهانی ۲۰۱۴: ایران ۲ – برزیل ۳
لیگ جهانی ۲۰۱۴: ایران ۳ – برزیل صفر
لیگ جهانی ۲۰۱۴: ایران ۳ – برزیل ۲
لیگ جهانی ۲۰۱۴: ایران ۲ – برزیل ۳
لیگ جهانی ۲۰۱۴: ایران ۳ – برزیل یک
لیگ جهانی ۲۰۱۶: ایران یک – برزیل ۳
لیگ جهانی ۲۰۱۶: ایران صفر – برزیل ۳
لیگ جهانی ۲۰۱۷: برزیل ۳ – ایران یک
لیگ ملت های ۲۰۱۸: برزیل ۳ – ایران ۲
لیگ ملت های ۲۰۱۹ : ایران ۲ – برزیل ۳

ایران ۰- برزیل ۰/ گزارش لحظه به لحظه

ست نخست  / برزیل ایران ۲۰ – برزیل ۲۵

لوکارلی، فلاویو، فرناندو، والاس، لوکاس و داگلاس ترکیب شروع کننده برزیلی‌ها بودند مجرد، معروف، عبادی پور، موسوی غفور و معروف هم ترکیب ابتدایی ایران بودند، آغاز کننده بازی تیم ملی والیبال ایران بود و پوریا فیاضی توانست نخستین امتیاز بازی را کسب کند. سرویس میلاد عبادی پور، اما خوب نبود و به تور برخورد کرد تا بازی به تساوی کشیده شود.

سلسائو نخستین سرویسش را عالی زد ودریافت بد در زمین ایران باعث شد تا برزیلی‌ها امتیاز خوبی بگیرند. نمایش آن‌ها در ادامه باعث شد تا برزیل همان ابتدا با دو امتیاز پیش بیافتند. دریافت، دفاع و ضربه دقیق از بازیکنان ایران در رالی زیبای ابتدای ست نخست باعث شد تا حساب کار ۳ -۳ شود این رالی ۳۶ ثانیه به طول انجامید.

برزیلی‌ها به راحتی امتیاز ۴ هم گرفتند، اما اشتباه عجیب و غریب آن‌ها و ضربه خوب از ایران بازی را به تساوی کشاند. بازیکنان ایرانی در همین ابتدای کار روی دو سرویس بد ۲ امتیاز به برزیل دادند. بازی دو تیم در ابتدا بسیار پایاپای و نزدیک دنبال می‌شد، اما اشتباه بازیکنان ایران در زدن سرویس و دریافت باعث شد تا برزیل با کسب ۳ امتیاز پیاپی ۸ – ۵ نخستین وقت اضافه قانوی بازی را رقم بزند.

سرویس‌های قدرتی برزیل و دریافت نامناسب در زمین ایران فرصت‌های خوبی برای برزیل در پی داشت و باعث شد تا آن‌ها به راحتی امتیاز بگیرند و اختلاف دو تیم را به ۱۰ امتیاز برسانند.کولاکوویچ پس از این اتفاق درخواست وقت فنی کرد، اما در ادامه نمایش برزیلی‌ها بسیار خوب بود و آن‌ها با دریافت‌های خوبشان به راحتی اختلاف را بیشتر کردند.

اشتباه با چاشنی بدشانسی باعث شد تا برزیل به راحتی امتیاز‌های بیشتری بگیرد. کولاکوویچ در این لحظات مجبور شد تا تغییراتی در تیم داشته باشد، تغییراتی که مثبت بود و برای ایران امتیاز ۶ را در پی داشت. ایران با کسب این امتیاز از سرویس‌ها لوکارلی خلاص شد و همین مسئله چند امتیاز پیاپی دیگر را همراه داشت.سرمربی برزیل پس از این اتفاق به سرعت دست به کار شد و وقت استراحت فنی گرفت. برزیل پس از این زمان توانست امتیاز بگیرد و روند خوب سرو قامتان را قطع کند.

فلاویو هم دیگر برزیلی بود که با سرویس‌های فنی اش در برخی لحظات دریافت را سخت می‌کرد. بازی در میانه‌های این ست با اختلاف ۶ امتیاز به سود برزیل دنبال می‌شد، اما نمایش ایرانی‌ها هم خوب بود و بازیکنان کشورمان در برخی صحنه‌ها نمایش خوب و قابل قبولی داشتند.

دفاع خوب و فوق العاده مجرد امتیاز یازدهم برای ایران را در پی داشت، اما این کافی نبود و برزیل با آبشاری مناسب به امتیاز ۱۶ رسید و دو تیم به وقت استراحت دوم رفتند.شاگردان کولاکوویچ پس از وقت استراحت قانونی دوم نمایش خوبی داشتند و ۲ امتیاز پیاپی گرفتند و اختلاف را به ۳ امتیاز رساندند.

دریافت مناسب از ایرانی‌ها و ضربه قدرتی امتیاز ۱۴ را رقم زد و همین بهانه‌ای شد تا سرمربی برزیل درخواست وقت استراحت فنی داشته باشد تا با گوشزد کردن نکاتی مانع از دست رفتن برتریشان شود.جنگ اصلی بدون شک در عملکرد پاسور‌های دو تیم بود. برزیل با طراوت بیشتریبازی می‌کرد و در برخی صحنه‌ها به راحنتی امتیاز می‌گرفت.

سرویس خوب علی اصغر مجرد شرایط سختی را در دریافت برای برزیل به دنبال داشت و امتیاز ارزشمندی برای ایران به دست آمد.همچنین لوکارلی تاثیر فوق العاده‌ای در جریان بازی برزیل داشت وهم امتیاز‌های زیادی کسب می‌کرد و هم زمینه ساز امتیاز‌های زیادی برای هم تیمی هایش شد.

سرمربی برزیل بازهم در صحنه‌ای مشکوک درخواست بازبینی داشت که رای آن به سود تیمش تمام شد و امتیاز ۲۰ را برای برزیل در پی داشت.کولاکوویچ با این اتفاق درخواست وقت استراحت داشت و پس از آن امیر غفور امتیاز خوبی به دست آورد. فور همچنین سرویس‌های خوبی هم زد و برای تیم ملی زمینه ساز امتیاز‌های خوبی شد و اختلاف را در لحظات پایانی به یک امتیاز رساند.

فلاویو، اما با پاس کوتاهی که در تاختیارش قرار گرفت امتیاز ۲۱ را به دست آورد؛ بازی سرعتی و ضربات دقیق با چاشنی دریافت نا مناسب اختلاف را دوباره زیاد کرد.درخواست بازبینی در لحظات پایانی باز هم مانع شکست ایران نشد و در پایان برزیل ۲۵ – ۲۰ برنده این ست شد.

ایران ۰- برزیل ۱/ گزارش لحظه به لحظه

ست دوم / ایران ۲۳ – برزیل ۲۵

نخستین امتیاز ست دوم هم برای ایران روی دفاع اشتباه برزیلی‌ها به دست آمد. مجرد با سرویس خوب وموسوی با دفاع بهتر دومین امتیاز را برای تیم ملی ایران رقم زدند. این روند، اما ادامه دار نبود و دومین سرویس او به بیرون رفت تا امتیاز برای برزیل ثبت شود.

ضربه خوب غفور امتیاز ۴ را برای ایران به دنبال داشت و باعث شد تا نتیجه ۴ – ۲ شود، نمایش خوب برزیل، ضربات قدرتی و شانس این تیم باعث شد تا سلسائو ۵ امتیاز پیاپی بگیرد و نتیجه ۷ – ۴ به سود برزیل شود.

لوکارلی، اما در ادامه نتوانست به روند خوب سرویس زنی اش همانند ست نخست ادامه دهد و در پایان امتیاز ۵ برای ایران رقم خورد.برزیل به خوبی دریافت می‌کرد و ضربه می‌زد این اتفاق باعث شد تا نخستین وقت استراحت قانونی هم زمانی رقم بخورد که برزیل به امتیاز ۸ رسید و نتیجه بازی ۸ – ۵ شد.

سرویس خوب برزیلی‌ها برای آن‌ها امتیاز ۹ را در پی داشت، اما بازیکنان ایرانی در دریافت بهتر بودند و فاصله شان با حریف صاحب نام را به یک امتیاز رساندند.علی اصغر مجرد روی یک پرش و برخورد با فیاضی دچار مصدومیت شد و از زمین مسابقه به بیرون رفت همین مسئله باعث توقف بازی شد.

شفیعی با حضورش در زمین از همان ابتدا نمایش خوبی داشت و با دفاع توپ والاس برای ایران امتیاز ۹ را رقم زد. او در سرویس هم موفق بود و ضربه اش امتیاز ۱۰ را برای ایران به همراه داشت.فاصله امتیازی دو تیم اگرچه در لحظاتی از بازی کم می‌شد، اما در تمام دقایق این برزیل بود که تیم برتر میدان بود. اشتباه در ضربات سرویس و دریافت نامناسب اول در صحنه‌هایی باعث از دست رفتن امتیاز برای ایران می‌شد.

لوکارلی این بار با قرار گرفتن در پشت ضربه سرویس بازهم نتوانست به خوبی امتیاز گیری کند و همین باعث شد تا زمینه تساوی امتیازی برای نخستین بار رقم بخورد.تیم ملی ایرانی برای نخستین بار در این بازی توانست از حریفش با نتیجه ۱۵ – ۱۲ پیش بیافتند و همین باعث شد تا سرمربی برزیل به سرعت درخواست وقت استراحت فنی داشته باشد.این وقت استراحت برای برزیل بسیار کار ساز بود و باعث شد تا ۱۶ – ۱۵ جلو بیافتد.

آبشار مناسب شفیعی بازی را در امتیاز ۱۶ به تساوی کشان د و در ادامه بازی خوب و ضربه دقیق ایران را از حریفش جلو انداخت.سعید معروف در ادامه هم سرویس خوبی نداشت و کار به تساوی کشیده شد، اما دریافت مناسبی که در ادامه صورت گرفت نتیجه بازی را به سود ایران رقم زد.

بازی خوب ایران در لحظات پایانی جریان را به سمت ایران برگرداند به طوری که سرو قامتان با نتیجه ۲۰ – ۱۸ از حریفشان پیشی گرفتند.سرمربی برزیل پس از این اتفاق تقاظای وقت اسرتاحت دیگری داشت که به سود آن‌ها تمام شد سلسائو توانست به سادگی بازی را به تساوی بکشاند.

دریافت مناسب، پاس خوب همراه با چاشنی سرعت امتیاز ۲۲ را برای ایران در پی داشت. بازی در لحظات پایانی این ست نزدیک و پایاپای بود.برزیل روی سرویس زیبای ده سوزا به امتیاز ۲۳ رسید، کولاکوویچ که نمی‌خواست تیمش بازنده بازی باشد درخواست وقت استراحت کرد.این، اما کافی نبود و برزیل با تجربه امتیاز ۲۴ را هم گرفت با این حال دریافت خوب و ضربه قدرتی نتیجه را ۲۴ -۲۳ به سود برزیل کرد و در پایان هم سلسائو با امتیاز گیری مناسب به امتیاز ۲۵ رسید و برنده این ست شد.

ایران ۰- برزیل ۱/ گزارش لحظه به لحظه

ست سوم / ایران ۲۶ – برزیل ۲۴

تیم ملی والیبال ایران همانند دو ست قبل نخستین امتیاز ست را گرفت. اشتباه در سرویس، اما کار را ۱ -۱ مساوی کرد. شاگردان کولاکوویچ، اما بر خلاف دو ست قبل اجازه ندادند حریفشان پیش بگرد و با نتیجه ۶ – ۴ جلو افتادند.برزیل با درخشش ده سوزا بازهم امتیاز گیری کرد و به فاصله یک امتیازی ایران رسید. این، اما کافی نبود واین بار تیم ملی ایران توانست نخستین تیمی باشد که به امیتاز ۸ می‌رسد.

لوکارلی در این ست هم نمایش خیره کننده‌ای در سرویس‌ها داشت و به خوبی برای تیمش امتیاز گرفت.تیم ملی والیبال برزیل در حالی که به امتیاز ۸ این بازی رسید کادر ایران درخواست بازبینی کرد که نتیجه آن امتیاز ۹ را برای ایران در پی داشت.

سرویس‌های خوب ایران در ادامه کار باعث شد تا فرصت‌های مناسبی برای امتیاز گیری به وجود بیاید و بازیکنان ایران هم با استفاده از آن توانستند با ۳ امتیاز از حریفشان جلو بیافتند و حاشیه امنیت مناسبی را به وجود بیاورند.

دفاع خوب بازیکنان ایرانی از جمله روی ضربات بازیکنان قدرتی برزیل جهت بازی را تغییر داد و تیم ملی والیبال ایران در لحظاتی تیم برتر میدان بود.اشتباه باز هم در سرویس‌های ایران وجود داشت و در برخی مواقع امتیاز‌های خوبی را برای برزیل در پی داشت. این مسائل اما خیلی روی کار سرو قامتان تاثیر نداشت و شاگردان کولاکوویچ توانستند نخستین تیمیی باشد که به امتیاز ۱۶ می‌رسند.

بازیکنان برزیل پس از وقت استراحت قانونی بازشگت مناسبی به بازی داشتند و حتی اختلاف را به ۲ امتیاز رساندند، اما دفاع خوب شفیعی و غفور همراه با ضربات سرعتی و دقیق ایران را ۲۱ – ۱۷ پیش انداخت.

سرمربی برزیل در ادامه درخواست وقت استراحت فنی داشت و پس از آن هم شاگردانش موفق به کسب امتیاز شدند، اما درخشش ایرانی‌ها امتیاز ۲۲ را به دنبال داشت.برزیل در ادامه بازگشت خوبی به بازی داشت و خودش را به فاصله ۲ امتیازی ایران رساند؛ کولاکوویچ هم در همین زمان درخواست وقت استراحت فنی داشت تا بازیکنانش را آماده نگه دارد.

اشتباه موسوی در دفاع امتیاز ۲۱ را برای برزیل رقم زد وبازی بسیار حساس شد. در ادامه رالی زیبایی پیش آمد و برزیل به بازی برگشت و نتیجه ۲۲ -۲۲ مساوی شد.بازی در ثانیه‌های پایانی بسیار نفسگیر دنبال می‌شد و دو تیم در لحظاتی در امتیاز ۲۳ برابر شدند در ادامه امتیاز ۲۴ برای ایران رقم خورد اشتباه در دریافت کار را به تساوی کشاند با این حال سرو قامتان ایرانی در لحظات پایانی درخشیدند و با نتیجه ۲۶ – ۲۴ این ست را به سود خود به پایان رساندند.

ایران ۱- برزیل ۲/ گزارش لحظه به لحظه

ست چهارم / ایران ۲۵ – برزیل ۲۰

نخستین امتیاز در این ست بر خلاف ۳ ست قبل برای برزیل رقم خورد. بازیکنان سلسائو در ست چهارم در دفاع خیلی خوب نبودند و همین مسئله باعث شدتا یکی – دو امتیاز در ابتدای کار از دست بدهند.

بازی دو تیم در این ست پایاپای و نزدیک دنبال می‌شد. برزیل که برای حضور در نیمه نهایی تنها به برد در این ست نیاز داشت بازی قدرتی را به نمایش گذاشت.

اختلاف امتیاز دو تیم در ابتدا ناچیز بود و بازیکنان ایران هم با استفاده از خلا دفاعی و ضربه دقیق امتیاز گرفتند.

اشتباه و خطایی بازیکنان ایران باعث شد تا حساب کار ۷ -۷ مساوی شود در نهایت، اما امتیاز ۸ برای ایران ایران بود.

سرویس بد شفیعی در ادامه بازی را به تساوی کشاند. برزیلی‌ها پس از اشتباه شفیعی روی اشتباه دفاع ایران هم به امتیاز ۹ و ۱۰ رسیدند تا اختلاف امتیاز دو تیم به ۲ امتیاز برسد.

اشتباهات پیاپی بازیکنان ایران امتیاز‌های زیادی را به برزیل دادواختلاف دو تیم به ۴ امتیاز رسید.

بازیکنان ایرانی، اما قصد باختن در این ست را نداشتند و توانستند بازگشت خوبی به بازی داشته باشند. آن‌ها به سرعت اختلاف را کم کردند و با دریافت امتیاز ۱۶ از حریفشان پیش افتادند.

شاگردان کولاکوویچ در ادامه ۲ امتیاز دیگر هم گرفتند و از حریفشان ۳ امتیاز پیش افتادند، اما بازی خوب برزیلی‌ها باعث شد تا اختلاف ۱ امتیاز شود.

اجرای نقشه مناسب و ضربات دقیق ایران را ۲۱ – ۱۸ پیش انداخت و سرمربی برزیل درخواست وقت استراحت کرد و پس از آن هم سلسائو یک امتیاز گرفت، اشتباه در سرویس نتیجه را ۲۲ -۱۹ به سود ایران کرد.

شاگردان کولاکوویچ در ادامه هم درخشیدند و ۲۵ – ۲۰ برنده این ست شدند.

ایران ۲- برزیل ۲/ گزارش لحظه به لحظه

ست پنجم / ایران ۱۰ – برزیل ۱۵

نخستین امتیاز در ست پنجم برای برزیل بود، اما دریافت خوب و ضربه با دقت از ایرانی‌ها در ادامه کار ۲ امتیاز در پی داشت.هر دو تیم همانند ۴ ست قبل بازی نزدیک و پایاپای را به نمایش گذاشتند بازیکنان دو تیم با هیجان و شور خاصی دنبال کننده بازی بودند و اشتباهاتی هم داشتند.

بازیکنان ایرانی با دقت در سرویس و ضربات نهایی به خوبی امتیاز گرفتند و از حریفشان جلو افتادند.تیم اول جهانی یعنی برزیل قصد تسلیم نداشت و با چند ضربه قدرتی و دقیق به فاصله یک امتیازی ایران رسید.

داور در صحنه‌ای مشکوک امتیاز ۸ را به برزیل داد تا کار به تساوی کشیده شود، بازیکنان دو تیم در لحظات پایانی بازی را عصبی دنبال می‌کردند و برزیلی‌ها با یک امتیاز جلو بودند.

بازی در لحظات پایانی بسیار حساس و نفسگیر دنبال می‌شد و دو تیم نمایش خوبی داشتند. اما تصمیم‌های عجیب داور در لحظات پایانیی باعث شد تا بازیکنان ایران تمرکزشان را از دست بدهند همچنین تجربه برزیلی‌ها هم به کمکشان آمد تا آن‌ها در نهایت با نتیجه ۱۵ – ۱۰ برنده این ست و در مجموع ۳ -۲ برنده این بازی باشند و همراه با لهستان به نیمه نهایی لیگ ملت‌های والیبال برسند.

سعید معروف همچنین به دلیل اعتراضاتش به داور کارت زرد گرفت دیگر بازیکنان ایران هم در چند صحنه پایانی به داور معنرض شدند.

ایران ۲- برزیل ۳ / شوک داور بلند قامتان را مات کرد / شاگردان کولاکوویچ از رسیدن به نیمه نهایی بازماندند

انتهای پیام/