دیدار فرمانده سپاه شهرستان کنگان با خانواده شهید محمد پرهیزکار+ تصویر
دیدار فرمانده سپاه شهرستان کنگان با خانواده شهید محمد پرهیزکار+ تصویر

شب گذشته، اسماعیل تاجیک، فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) شهرستان کنگان با حضور در منزل شهید پرهیزکار، با پدر این شهید دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش کوگانا،سرهنگ دوم پاسدار اسماعیل تاجیک در ادامه دیدارهای هفتگی خود با خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران شهرستان اظهار داشت: در این دیدار گفت: شهدا با رفتن خود عزت و اقتدار مردم ایران را بیمه کردند و استقامت و پابرجایی نظام مدیون خون شهداست.

شهید محمد پرهیزگار در سال ۱۳۴۵ و خانواده ای مذهبی، متدین در شهرستان کنگان دیده به جهان گشود. در هفت سالگی پای به مدرسه گذاشت. به علت شوق و علاقه فراوان دوره ابتدایی و راهنمایی را با وجود فقر مالی  خانواده سپری کرد اما در سال ۱۳۶۰ ناچار به ترک تحصیل شد.

شهید فردی آرام و رابطه اش با دیگران صمیمی و مهربان بود. در انجام کار هایش فعال و زحمتکش بود. شهید پرهیزگار بسیار پایبند اصول اسلامی، اخلاقی و دینی بود. در انجام فرایض دینی بسیار منظم بود و همیشه نمازش را در مسجد به جا می آورد.

اوایل انقلاب در راهپیمایی هایی که علیه رژیم طاغوت بر پا می شد شرکت فعال داشت و در انجام فعالیت های انقلابی علیه رژیم طاغوت بسیار بی باک بود. با تشکیل بسج به فرمان معمار کبیر انقلاب اسلامی، ایشان به عضویت این نهاد مقدس در آمد و پس از مدتی روانه جبهه حق علیه باطل شد. 

سر انجام در تاریخ ۶۱/۱/۲ در منطقه شوش در عملیات فتح المبین که با هدف آزاد سازی دزفول،دهلران،تامین اندیمشک ،شوش و اهواز در منطقه  شوش و دزفول با رمز یا زهرا (س) آغاز گشته بود و باعث آزاد سازی ۲۴۰۰ کیلومتر مربع از خاک مقدس وطن اسلامی و تلفاتی برابر با۴۰۰۰ کشته و مجروح ۱۵۰۰۰ اسیر و انهدام ۱۸ هواپیما ۸۰ توپ ۳۶۱ تانک و نفربر و بغنیمت گرفتن ۲۱۵ توپ و ۳۲۰ تانک و نفربر برای عراقی های بعثی بود به درجه رفیع شهادت نایل گردید .

شهیدمحمد پرهیزکار وصیت نامه این گونه نوشت:به به چه زیباست که انسان در حالت طبیعی وصیت خود را بنویسد. پدر و مادرم این را باید بدانید که رفتن من به جبهه این نیست که خود نمای کنم بلکه عشق به الله است که همه رزمندگان را به طرف جبهه می کشاند.

درخاتمه از پدر و مادرم معذرت می خواهم که نتوانستم حق فرزندی را اداء کنم اگر این امر حق نصیب من گردید. که شهید شدم مرا در کنگان دفن کنید.درود بر روان پاک شهیدان این انقلاب که با خون خود درخت سرخ اسلام را آبیاری کردند.