۴۰ درصد از افراد مبتلابه فشارخون در استان بوشهر از بیماری خود اطلاع ندارند
۴۰ درصد از افراد مبتلابه فشارخون در استان بوشهر از بیماری خود اطلاع ندارند

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: در مرحله اول طرح بسیج ملی کنترل فشارخون آموزش، آمادگی نیروهای عملیاتی و اطلاع‌رسانی انجام پذیرفت اما مرحله عملیاتی آن از ۱۵ خرداد شروع‌شده و تا ۱۵ تیرماه ادامه دارد.

به گزارش کوگانا،فاطمه آهو خوش در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان کنگان گفت: گروه هدف این طرح تمام افراد ۳۰ سال به بالا، زنان باردار و بیماران کلیوی است و کلیه خدمات موردنظر در مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌ها، خانه‌های بهداشت و ایستگاه‌های سیار و ایستگاه‌های ثابت در نظر گرفته‌شده به‌صورت رایگان انجام می‌پذیرد.

آهو خوش با اشاره به درصد ابتلای افراد به فشارخون در استان افزود: در استان بوشهر ۴۰ درصد از افراد مبتلابه فشارخون از بیماری خود اطلاع ندارند و این موضوع موجب شده است تا غربالگری و افزایش سطح آگاهی جامعه نسبت به عوامل خطر و عوارض بیماری فشارخون در اولویت برنامه بهداشتی قرار گیرد.
وی با دعوت از اصحاب رسانه برای فرهنگ‌سازی در زمینه کنترل فشارخون خاطرنشان کرد: در اجرای برخی از طرح‌های نظام سلامت استقبال جامعه هدف کمرنگ احساس می‌شود و نیازمند فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی دقیق از مزایای شرکت در چنین طرح‌هایی با مشارکت رسانه‌ها و فعالان فرهنگی هستیم.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان تصریح کرد: علاوه بر مراکز و پایگاه‌های بهداشت و خانه‌های بهداشت که به‌عنوان پایگاه ثابت در این برنامه فعال‌شده‌اند ۱۳ ایستگاه ثابت و ۵ ایستگاه سیار نیز در این طرح در نقاط مختلف شهر برپاشده است.
نشست خبری معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران پایگاه‌های شهرستان کنگان برگزار شد.