۹۸درصد پرونده‌های زمین‌خواری در «دیر» مختومه شد
۹۸درصد پرونده‌های زمین‌خواری در «دیر» مختومه شد

رئیس دادگستری شهرستان دیر با بیان اینکه 98 درصد پرونده های زمین خواری در شهرستان دیر مختومه شد، گفت:تمام پرونده‌های مرتبط با زمین‌خواری در دو سال گذشته منجر به اعاده منابع ملی و زمین‌ها به دولت شد ه است.

عیسی نوشاد ظهر امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: اصحاب‌رسانه و خبرنگاران پل ارتباطی مردم و مسؤولین هستند و نقش مهمی در اطلاع‌رسانی فعالیت‌های دستگاه‌ها و انعکاس مطالبات مردم  و پیشگیری و کاهش جرم دارند.

رئیس دادگستری شهرستان دیر مبارزه با زمین‌خواری را نقطه قوت این دستگاه دانست و افزود: تمام پرونده‌های مرتبط با زمین‌خواری در دو سال گذشته منجر به اعاده منابع ملی و زمین‌ها به دولت شد و حتی یک مورد زمین هم به شخص واگذار نشده است.

وی با اعلام اینکه ۹۸ درصد پرونده‌های زمین‌خواری در شهرستان دیر مختومه شده‌اند، عنوان کرد: اقدامات قاطع دستگاه قضا موجب شده است تا تلاش برای زمین‌خواری در این شهرستان به صفر برسد و ما در سه ماهه نخست سال جاری شاهد تشکیل هیچ‌گونه پرونده زمین‌خواری نبوده‌ایم و پرونده‌هایی که رسیدگی شده است نیز مربوط به سال‌های قبل می‌باشد.

نوشاد با تأکید بر اینکه مبارزه با زمین‌خواری با قاطعیت ادامه دارد،گفت: اعتقاد داریم بیشترین مورد زمین‌خواری در پوشش بنگاه‌داری و سندسازی صورت می‌گیرد که این شبکه‌ها شناسایی و از بین رفته است.

وی با اشاره به تشکیل شورای حفظ منابع طبیعی و اموال عمومی یادآور شد:  بیشترین مبارزه و شفاف‌ترین روند در مبارزه با زمین‌خواری را داشته‌ایم.

رئیس دادگستری شهرستان دیر با بیان اینکه عمده پرونده‌های قاچاق در شهرستان دیر مربوط به کالاهای ممنوعه است، افزود: برخورد قاطع و صدور آرائ محکم و مجازات سنگین برای متهمان موجب شده تا شاهد کاهش قاچاق در منطقه باشیم .

نوشاد با اشاره به اینکه برخورد با قاچاق با قاطعیت ادامه دارد،تأکید کرد: با کسانی که به تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی کشور خدشه وارد می‌کنند به شدت مبارزه می‌کنیم.