۱۰۰ سرباز در «دیلم» مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفتند
۱۰۰ سرباز در «دیلم» مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفتند

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیلم گفت: در سه ماهه اول سال جاری بیش از 100 نفر سرباز، آموزش‌های مهارتی را در پادگان‌های نظامی شهرستان فرا گرفته‌اند.

حسین مرتضوی صبح امروز در نشست با فرمانده انتظامی شهرستان دیلم با بیان  اینکه در سه ماهه اول سال جاری بیش از ۱۰۰ نفر آموزش‌های مهارتی را در پادگان‌های نظامی  فرا گرفته‌اند،اظهار داشت: دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای برای سربازان بر اساس تقاضای یگان‌ها و فرماندهان نظامی و انتظامی در شهرستان دیلم اجرا می‌شود.

 رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان دیلم افزود: با توجه به هماهنگی‌های لازم و برنامه‌ریزی تکمیلی در حوزه مهارت‌آموزی سربازان وظیفه، در سال جاری بیش از ۴۰۰  سرباز از مهارت‌های مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان دیلم برخوردار خواهند شد.

وی  فراگیری آموزش‌های مهارتی در حین خدمت را فرصتی بسیار خوب برای جوانان در راستای توانمندسازی آن‌ها برای ورود به بازار کار اعلام کرد و افزود: آموزش‌های مهارتی به عنوان یکی از ارکان اصلی دستیابی به بهره‌وری تولید و افزایش تولیدات داخلی با تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد می‌تواند نقش مهم و تأثیرگذاری را در تحقق شعار سال و کاهش معضل بیکاری در جامعه داشته باشد.

مرتضوی اجرای طرح آموزش مهارت فنی و حرفه‌ای سربازان را از جمله تأکیدهای مقام معظم رهبری دانست و اظهار کرد: با تعامل صورت گرفته بین مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای و فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان دیلم، دوره‌های آموزشی فنی و مهارتی برای سربازان وظیفه برگزار می‌شود.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دیلم خاطرنشان کرد: مهارت‌های ارائه شده به سربازان بیشتر با توجه به نیازسنجی انجام می‌گیرد که در حال حاضر دوره‌های جوشکاری،سرویس و نگهداری خودرو،مکانیک خودرو و حوزه برق در حال برای سربازان فرماندهی نیروی انتظامی در حال اجرا می‌باشد.

وی هدف آموزش‌های مهارتی را تربیت افراد خلاق و ثروت‌آفرین در جامعه دانست و گفت: با انعقاد تفاهم‌نامه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و نیروهای مسلح، سربازان نیروی انتظامی شهرستان دیلم مهارت‌افزایی و توانمند مهارتی می‌شوند.