برخی روغن های گیاهی برای روشن کردن پوست و کاهش لک ها در دنیا شهرت زیادی پیدا کرده اند و حتی سلبریتی ها هم در روتین روزانه خود از این روغن ها استفاده می کنند و معتقدند تاثیر فوق العاده ای روی زیبایی پوستشان دارد.

روغن ها چطور می توانند به روشن شدن پوست کمک کنند؟

برای روشن شدن پوست و درمان لک ها اسید لینولئیک، ویتامین A و C  و چند ساختار مولکولی دیگر نیاز است. برخی از روغن ها یک یا چند تا از این موارد را در ساختار خود دارند و برای روشن کردن پوست فوق العاده عمل میکنند.

نام روغن های روشن کننده پوست چیست؟
روغن سنجد تلخ به خاطر داشتن مقادیر بالای اسید لینونئیک
روغن سنجد تلخ یکی از بهترین روغن های روشن کننده پوست است. روغن سنج تلخ به میزان ۷۰% اسید لینولئیک و اسیدهای آلفا لینولئیک دارد و طبق تحقیقات این اسیدها می تواند رنگ پوست و لک ها را روشن کنند. این اسیدها با کاهش میزان تولید ملانین در ملانوسیت های فعال و هم چنین لایه برداری پیگمنت های ملانین پوست به بهبود لک ها کمک می کنند. اسید لینولئیک و آلفا لینولئیک برای از بین بردن لک جوش، و انواع لک های دیگر از جلمه لک ملاسما، لک ناشی از آفتاب و لک های ناشی از سن مناسب است. روغن سنجد تلخ نیز سرشار از اسید رتینوئیک است که طبق تحقیقات می تواند اسکارها، لک ها و آسیب های پوستی را بهبود بخشد و پوست را یکدست و روشن نماید.

روغن بهارنارنج به دلیل داشتن ساختاری مشابه هیدروکینون
هیدروکینون یکی از قوی ترین مواد شیمیایی است که در صنایع زیبایی و بهداشتی برای روشن نمودن پوست و درمان لک های صورت استفاده می شود. این ماده جلوی تولید ملانین در پوست را می گیرد و باعث می شود لک ها بهبود یابند اما هیدروکینون شیمیایی دارای عوارض زیادی است که حتی در برخی از کشورهای آسیایی مصرف آن ممنوع است.. خبر خوب ما به شما این هست که ساختار روغن اسانسی بهارنارنج مانند هیدروکینون است و تفاوت آن ها در این است که روغن بهارنارنج طبیعی و بدون ضرر است. روغن بهار نارنج درست مثل هیدروکینون یک ضد لک قوی و فوق العاده است و باعث کاهش ایجاد ملانین در پوست می شود و برای همه نوع لک هم تاثیرگذار است: لک های ناشی از آفتاب، ملاسما و لک های ناشی از سن.

کدام روغن پوست را روشن می کند؟
از کجا این روغن ها را به شکل خالص تهیه نماییم؟
از آنجاییکه این روغن ها در ایران تولید نمی شوند و از طرفی می توانند تغییرات فوق العاده ای در پوست و موی افراد ایجاد کند و هیج گونه مواد شیمیایی در خود ندارند وب سایت نارین گل این روغن ها را با بهترین کیفیت و برگه اصالت آزمایشگاهی در اختیار هموطنان قرار داده است تا با اطمنیان خاطر از خلوص و کیفیت بالای این محصولات، روغن ها را تهیه نمایند. تمامی روغن های ارائه شده در نارین گل دارای تاییدیه از سازمان بهداشت جهانی، سازمان ارگانیک امریکا USDA و برگه تفکیک اجزا آزمایشگاهی هستند.

هدیه نارین گل به شما:
نارین گل بهترین روغن های روشن کننده و ضد لک بر اساس تحقیقات علمی و تجربه مشتریان خود را در یک باکس گردآوردی نموده و با تخفیف ۱۰% در اختیار کاربران خود قرار داده است. این باکس با چند تا ساختار مولکولی، اسیدهای مفید و ویتامین c ، به بهبود لک ها و روشن شدن پوست کمک می کند. در اصل باکس روشن کننده و ضد لک نارین باکس دوپینگی هست برای پوست برای مقابله با لک ها و روشن شدن پوست چون بیشتر مواد لازم برای رفع لک صورت را در خودش جای داده و نکته فوق العاده اش هم این هست که کوچک ترین ماده شیمیایی داخل این باکس نیست و شما فقط با بهره گیری از روغن های گیاهی پوستی روشن تر خواهید داشت.

عصر ایران