جای خالی تمثیل شهدای شهربنک در خیابان‎های اصلی شهر
جای خالی تمثیل شهدای شهربنک در خیابان‎های اصلی شهر

تصاویر شهدای شهر بنک در سال 89 در بلوار اصلی شهر نصب شده است ولی در بهسازی دوباره شهر این تصاویر از بلوار ها شهر حدف شده است.نزدیک به یک سال از نوسازی میگذرد ولی خبری از تصاویر شهدا نیست.

گویا عصر؛ عصر غربت لاله‌هاست، ظاهراً اینجا کسی دیگر از شهیدان نمی‌گوید، گویا یادمان رفته است که هر چه داریم، بله هر چه داریم؛ از صدقه‌سر جان‌افشانی‌های شهداست کمی فکر کنید.

شهدایی که جان خود را هدیه امنیت و آسایش ما قرار دادند این روزها در پس نفوذ فرهنگی فرهنگ ایثار و شهادت نیز که باید در جامعه نهادینه شود مورد غفلت واقع شده است.

عدم وجود تابلوهای شهدا و شناسایی شهدای شهر بنک را برای نسل جوان کار را با مشکل مواجه کرده است.

تصاویر شهدا جزئی از فرهنگ هستند و اگر نمادی که بیانگر یک واقعه و حادثه می باشد وجود نداشته باشد و یا کمرنگ شود باعث فراموشی آن بخش از فرهنگ می شود،‌ به طور کلی هر کشوری برای خود یک سری ملاک های هویت فرهنگی دارد که یکی از این ملاک های فرهنگی ما ایرانیان بعد از انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی بود.

لزوم زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره و آرمان‌های دلاورمردان عرصه ایثار و گذشت در جامعه اسلامی به منظور حک شدن نام و یاد شهدا بر قلب نسل‌های آینده با استفاده از تصاویر و بازگویی گفته‌ها و وصایای آنها بر کسی پوشیده نیست.

تصاویر شهدای شهر بنک در سال ۸۹ در بلوار اصلی شهر نصب شده است ولی در بهسازی دوباره شهر این تصاویر از بلوار ها شهر حدف شده است.نزدیک به یک سال از نوسازی میگذرد ولی خبری از تصاویر شهدا نیست.

غفلت از آرمان‌های دفاع مقدس خطرناک است و مسئولان امر نباید لحظه‌ای در گسترش و ترویج آرمان‌های دفاع مقدس تعلل کنند.

شهر بنک در ۵ کیلومتری شهرستان کنگان قرار داد و ۱۵ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

انتهای پیام/