اشرافى‏ گرى؛ بلاى كشور و جامعه انقلابى‏ است
اشرافى‏ گرى؛ بلاى كشور و جامعه انقلابى‏ است

امام جمعه شهر سیراف

به گزارش کوگاناحجت‌الاسلام عاشوری امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بندر سیراف اظهار داشت:: متاسفانه برخی‌ها در نسبت دادن تصویب برجام به رهبری  هستند واگر کاری نتیجه بگیرد برخی بنام خودشان می زنند و اگر به نتیجه نرسید می گویند تصمیم نظام و رهبری بود.البته اگر آن شرایط و خصوصیات اجرا و اعمال نشد، وظیفه رهبری این نیست که وسط بیاید و بگوید برجام نباید اجرا شود.

 وی افزود:مسئولان اجرایی کشور چه کسانی هستند مردم رای داده اند هر کس وظیفه ای در کشور دارد. و رهبری بارها فرمودند بنده به مذاکره خوش بین نیستم و به مسئولان هم گفتند شما هم خوش بین نباشید و با احتیاط قدم بردارید.

حجت الاسلام و المسلمین عاشوری امام جمعه بندر سیراف درباره گام دوم انقلاب بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامى در بيانيه‏ى راهبردى معروف به «گام دوم انقلاب اسلامى»، سبك زندگى را به‏عنوان هفتمين سرفصل از توصيه‏هاى اين بيانيه مهم اختصاص دادند. رهبر معظم انقلاب در تبيين نقشه دشمن در خصوص سبك زندگى اين‏گونه مى‏فرمايند: «تلاش غرب در ترويج سبك زندگى غربى در ايران، زيان‏هاى بى‏جبران اخلاقى و اقتصادى و دينى و سياسى به كشور و ملّت ما زده است؛ مقابله با آن، جهادى همه‏جانبه و هوشمندانه مى‏طلبد كه باز چشم اميد در آن به شما جوان‏ها است».

 امام جمعه بندرسیراف تصریح کرد: سبك زندگى غربى نتايج شوم اخلاقى، اجتماعى و فرهنگى در قالب ابتذال، دشمنى با نهاد خانواده، افزايش سن ازدواج، زندگى با حيوانات و روابط نامشروع جنسى را به بار آورده است. روابط نامشروعى كه در قالب‏هايى چون ازدواج سفيد، همجنس گرايى، تغيير جنسيت و روابط جنسى با حيوانات، انسان را به موجودى بسيار ذليل‏تر از اقوام دوره جاهليت و قصص قرآنى همچون قوم لوط، قوم عاد و. . . . دچار كرده است.

عاشوری ادامه داد:اشرافى‏گرى؛ بلاى كشور و جامعه انقلابى‏ است آفت اشرافيت، بلاى عظيمى است كه اگر دامنگير جامعه اسلامى، بالاخص مسؤولين گردد، نظام اسلامى را در سراشيبى انحطاط و ارتجاع قرار خواهد داد. همين تهديد موجب شده تا در طول چهار دهه گذشته شاهد هشدارهاى مكرر حضرت امام خمينى(ره) و جانشين خلف ايشان حضرت امام خامنه‏اى در اين زمينه باشيم.

وی عنوان کرد: مجلس با استفاده از ابزارها و ظرفيت‏هاى قانونى خود مى‏تواند نقشى مهم و تعيين‏كننده در مبارزه با فساد داشته باشد. از آن‏جايى كه مجلس محل گردهم آمدن نمايندگان تمام اقصى نقاط كشور است و نمايندگان به‏طور مستقيم از سوى مردم انتخاب شده و با آنان در تعامل هستند، مى‏توانند گزارش‏هاى مردمى و مستقيمى را از مفاسد احتمالى در گوشه و كنار كشور دريافت كرده و نسبت به آن واكنش لازم را نشان دهند.

امام جمعه بندرسیراف یادآور شد: مرورى بر عملكرد مجلس دهم طى سه سال اخير نشان مى‏دهد، نمايندگان نتوانسته‏اند اين نهاد مهم و حياتى را در جايگاه اصلى خود يعنى راس امور بنشانند. در حالى كه كشور در جنگ اقتصادى به‏سر مى‏برد، انتظار اين است كه مجلس با تصويب قوانين بازدارنده، مانع افزايش قيمت‏هاى افسار گسيخته شده و مسير سودجويى سود جويان را ببندد. سؤال اين است كه نمايندگان مجلس به‏عنوان موكلان ملت دركجاى اين معادله قرار دارند؟

حجت السلام عاشوری ادامه داد: اگر مجلس بخواهد كاركرد مورد انتظار را داشته باشد بايد خودش از شفافيت لازم برخوردار باشد. تا زمانى كه مجلس در تمام وجوه خود، از ابتداى نامزد شدن و رقابت‏هاى انتخاباتى تا طول دوره چهار ساله نمايندگى، شفاف عمل نكند، نمى‏توان اميد زيادى به كاركرد آن و بازگشت مجلس به راس امور داشت.