فرماندارشهرستان دیر گفت: در برخی از شهرها و روستاهای شهرستان دیر مشکلاتی در زمینه آنتن‌دهی و نبود اینترنت پرسرعت وجود دارد که موجب گلایه‌مندی مردم شده است.

به گزارش کوگانا

کریم علی‌حسنی در نشست بررسی مشکلات حوزه ارتباطات شهرستان دیر اظهار داشت: مشکل آنتن‌دهی همراه اول در نقاط مختلف شهر دیر، بردستان، دوراهک و روستاهای کناری، اُلی شمالی،اُلی جنوبی، پتروشیمی متانول ، روستاهای بخش میانی، کوه‌های جاشک و سه راه بردخون  همچنان وجود دارد که انتظار می‌رود برطرف شود.

فرماندار شهرستان دیر افزود: تجهیز سایت‌های همراه اول به اینترنت پرسرعت  در برخی نقاط شهر دیر، بردخون و روستاهای جبرانی و اُلی شمالی و بقیه سایت‌هایی که در مسیر جاده‌های شهرستان از مطالبات مردمی است.

وی عنوان کرد: توسعه زیرساخت‌های شبکه کابلی در شهرها و روستا جهت بهره‌مندی از تلفن ثابت  و اینترنت خانگی و افزایش پهنای باند اینترنت از دیگر خواسته‌های مردم است.

علی‌حسنی با اشاره به عدم آنتن‌دهی همراه اول در برخی راه‌های مواصلاتی شهرستان، بیان کرد: روستاهای تنگ خوش، لوحک و  برخی روستاها در زمینه پوشش شبکه همراه اول و ایرانسل مشکل دارند.

فرماندار شهرستان دیر: مشکل آب و برق روستای هدف گردشگری «نرکوه» مرتفع شده است اما مشکل زیرساخت‌های مخابراتی و اینترنت حل نشده است در حالی که با توجه به حضور گردشگران خارجی و داخلی و حتی خود شهروندان دیری در این اقامتگاه، نیاز است اینترنت پرسرعت در روستای نرکوه و جبرانی راه‌اندازی شود.