مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با اشاره به تخصیص ۸۷۹ میلیارد ریال در اجرای طرح‌های گازرسانی این استان گفت: در این راستا سال قبل ۱۰ هزار انشعاب گاز در شهرها و روستاهای استان بوشهر نصب شد.

به گزارش کوگانا

، مسلم رحمانی ظهر امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های گازرسانی در استان بوشهر از کاهش هدررفت گاز در استان خبر داد و اظهار داشت: در این راستا با اجرای طرح‌های مختلف، از هدررفت ۵۰۰ هزار متر مکعب گاز در استان بوشهر جلوگیری شد و این در حالی است که تعهد استان در سال گذشته ۳۰۰ هزار متر مکعب بود.

وی، از اجرای گازرسانی به شرکت پتروشیمی سیراف انرژی در جنوب استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در اجرای این طرح که بیش از ۹۵ درصد عملیات به اتمام رسیده  13 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با اشاره به طرح گازرسانی به صنایع و واحدهای تولیدی استان گفت: در این راستا ۱۵۳ صنایع استان بوشهر سال قبل به شبکه گاز متصل شدند که نقش مهم و تاثیرگذاری درجایگزینی سوخت پاک و ارزان قیمت گاز با دیگر سوخت‌های فسیلی و در نتیجه کمک به بهبود اقتصاد و همچنین ارتقاء کیفیت محیط زیست اجرا شده است.

رحمانی با بیان اینکه طرح‌های گازرسانی و نصب انشعابات گاز با سرعت هر چه بیشتر ادامه دارد افزود: در این زمینه ۸۷۹ میلیارد ریال در اجرای طرح‌های گازرسانی این استان تخصیص یافت و سال قبل ۱۰ هزار انشعاب گاز در شهرها و روستاهای استان بوشهر نصب شد.

وی، با بیان اینکه  از ۳۷ شهر استان بوشهر۳۶ شهر دارای شبکه گازرسانی هستند افزود: برای اجرای طرح گازرسانی به شهر خارگ برنامه‌های لازم در حال تدوین  است که به‌زودی این مهم محقق می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر بیان کرد: تاکنون، افزون بر ۹۹ درصد از جمعیت شهری و ۹۷ درصد از جمعیت روستایی استان بوشهر تحت پوشش خدمات گازرسانی قرارگرفته است.