مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به تامین آب آشامیدنی استان از طریق شیرین‌سازی آب دریا گفت: در این راستا بخش خصوصی در اجرای طرح آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر ۱۴۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌‌کند.

به گزارش کوگانا

عبدالحمید حمزه‌پور ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های آبرسانی در شهرهای استان بوشهر اظهار داشت: در این راستا برای جبران کمبود آب آشامیدنی شهرستان دشتستان اقدامات مهم و اساسی انجام شده است.

وی، از اجرای طرح نوسازی شبکه آبرسانی سه شهر استان بوشهر با همکاری شرکت‌های آب و فاضلاب دیگر استان‌ها خبر داد و تصریح کرد: شرکت‌های آب و فاضلاب تهران، اصفهان، مشهد، آذربایجان شرقی و شیراز به عنوان معین سه شهر استان بوشهر برای اصلاح شبکه آبرسانی تعیین شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر یکی از موارد مهم افزایش منابع آب آشامیدنی را نوسازی شبکه آبرسانی دانست و خاطر نشان کرد: در این راستا سه شهر بوشهر، برازجان و جم که دارای بیشترین فرسودگی شبکه آبرسانی هستند با همکاری شرکت‌های آب و فاضلاب ۵ شهر و استان دیگر نوسازی می‌شود.

حمزه‌پور با بیان اینکه حدود ۱۱ کیلومتر شبکه آبرسانی برازجان نوسازی می‌شود گفت: در این راستا ۱۴٫۵ کیلومتر شبکه بوشهر و ۱۰ کیلومتر خط انتقال رفت و برگشت مخازن آب شهر جم اجراء می‌شود.

وی، از اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در شهرها خبر داد و با اشاره به آغاز عملیات اجرای آب شیرین‌کن بوشهر گفت: اکنون آب شیرین‌کن ۱۰ هزار متر مکعبی بوشهر و کنگان در مدار تولید است که با همکاری بخش خصوصی عملیات اجرایی بزرگترین تاسیسات آب شیرین‌کن بوشهر به ظرفیت ۳۵ هزار مترمکعب آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر مدت زمان اجرای این طرح را حدود ۲ سال دانست و  تصریح کرد: در این راستا بخش خصوصی در اجرای طرح آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر ۱۴۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌‌کند.