کد خبر : 78372تاریخ ثبت : 1398/2/3 17:03:14

واکنش عضو مجمع نمایندگان به سفر رئیس‌جمهور به کردستان؛ "صفردرصد" از مصوبات سفر قبلی روحانی اجرایی شده است

عضو مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی در واکنش به سفر رئیس‌جمهور به استان گفت: صفر درصد از مصوبات سفر قبلی روحانی به کردستان اجرایی شده است.

به گزارش کوگانامنصور مرادی عضو مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، با اشاره به اعلام خبر سفر رئیس‌جمهور به استان در روز چهارشنبه هفته جاری و سپس لغو سفر اظهار داشت: سفر روحانی به استان کردستان کاملاً تشریفاتی است.

وی افزود: گرچه قرار بر این بود این سفر دو هفته قبل و روز چهارشنبه هفته جاری انجام شود اما مدیران استانی تاکنون حاضر نشده‌اند با مجمع نمایندگان کردستان در مجلس جلسه‌ای درباره این سفر تشکیل دهند تا مشکلات مردم را بیان کنیم و حتی نهاد ریاست جمهوری نیز هیچ هماهنگی نکرده بود و همانند دیگر میهمانان ما را نیز دعوت کرده بودند.

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس تصریح کرد: سؤال اینجاست که؛ چند پروژه مهم در استان کردستان وجود دارد که افتتاح آن نیاز به حضور رئیس‌جمهور دارد؟ چند درصد از مصوبات سفرهای قبلی روحانی به کردستان اجرایی شده است؟

وی با انتقاد از اینکه صفر درصد از اعتبارات و مصوبات سفر قبلی روحانی به کردستان تخصیص داده و اجرایی شده است، ادامه داد: سفر رئیس‌جمهور تنها در حد یک سخنرانی برای مردم و کاملاً تشریفاتی است.

لزومی ندارد مردم خطرات جاده را به‌خاطر شنیدن حرف‌های تکراری و کلیشه‌ای روحانی قبول کنند

مرادی گفت: بنده مطلع بودم که مدیران ارشد استانی با مسئولان نهادهای حمایتی شهرستان‌ها تماس گرفته تا بلکه مردم شهرستان‌ها در سخنرانی رئیس‌جمهور حضور پیدا کنند در حالی که لزومی ندارد که مردم خطرات جاده پرپیچ‌وخم جاده مریوان و سروآباد را به‌خاطر شنیدن حرف‌های تکراری و کلیشه‌ای روحانی قبول کنند.

وی اظهار کرد: بهتر است رئیس‌جمهور در تهران دستور اتمام هرچه ‌سریع‌تر جاده مریوان ــ سنندج را صادر کند تا اینکه به استان کردستان سفر و صرفاً مردم را به سخنرانی دعوت کند.

عضو مجمع نمایندگان کردستان در مجلس با انتقاد از تیم اقتصادی دولت گفت: آیا رئیس‌جمهور با سفر خود به استان می‌تواند با وجود پتانسیل بالای کشاورزی و مرزها، درصد بالای بیکاری و بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه را که مربوط به استان کردستان است کاهش دهد؟

مرادی بیان کرد: حضور رئیس‌جمهور در استان نه‌تنها مفید نیست بلکه کاملاً هزینه ایجاد می‌کند چراکه هنوز هیچ اقدامی برای تحقق وعده‌های قبلی مبنی بر توسعه گردشگری، ایجاد اشتغال برای جوانان و اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام کردستان نکرده است.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه