کد خبر : 78358تاریخ ثبت : 1398/2/3 16:41:43

حمله داعش در شرق دیرالزور دفع شد

یک منبع نظامی بلندپایه در سوریه هرگونه حمله به فرودگاه نظامی دیرالزور را رد کرد.

به گزارش کوگانا

یک منبع نظامی بلندپایه، بامداد امروز- سه‌شنبه- در گفت‌وگو با خبرگزاری «اسپوتنیک» هرگونه حمله به فرودگاه نظامی دیرالزور را رد کرد.

 
این منبع تأکید کرد، گزارش‌ها درباره هدف گرفته شدن فرودگاه نظامی در دیرالزور کاملا بی‌اساس است.
 
این منبع نظامی تصریح کرد، صداهای انفجاری، که در اطراف استان دیرالزور به‌ویژه بخش شرقی آن شنیده می‌شد، در نتیجه حمله گروه تروریستی داعش به محور شهرک «سیال» در جاده دیرالزور- البوکمال بود که ارتش سوریه این حمله را دفع کرد.
 
این در حالی‌ست که برخی رسانه‌ها بامداد امروز مدعی شده بودند که جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی فرودگاه نظامی دیرالزور را بمباران کردند.
 
طی روزهای اخیر، حملات گروه تروریستی داعش به مواضع ارتش سوریه در محورهای هم‌جوار با مسیر منتهی به گذرگاه مرزی البوکمال بیشتر شده است که البته این حملات، با پشتیبانی ائتلاف آمریکایی صورت می‌گیرد که در تلاش است گشایش این گذرگاهِ واقع در مرزهای مشترک عراق و سوریه را به تاخیر بیندازد.
 
گزارش‌ها از دیگر تحولات میدانی سوریه حاکی‌ست که جنگنده‌های روسیه، بامداد امروز سلسله حملات هوایی به اهداف نظامی گروه تروریستی جبهه النصره در حومه شهر ادلب صورت دادند.
 
یک منبع نظامی در این‌باره تصریک کرد، عملیات جنگنده‌های روسیه در شهرک‌های «کورین»، «فیلون» و «بکفلون» در حومه شهر ادلب و اطراف زندان مرکزی ادلب متمرکز بود.
 
به گفته منبع مذکور، در جریان این بمباران مقادیری تجهیزات نظامی عناصر تروریستی منهدم شد و عملیات نقل و انتقال مهمات و تجهیزات جنگی تروریست‌ها در محورهای هدف گرفته، شکست خورد.
 
اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه