کد خبر : 78326تاریخ ثبت : 1398/2/3 16:03:30

بسیار بعید است ایران با دولت آمریکا مذاکره کند/تحریم‌ها رفتار ایران را تغییر نمی‌دهد

رئیس تیم مذاکره کننده آمریکا در زمان مذاکرات هسته‌ای در صفحه توییتر خود ضمن اذعان به بی‌نتیجه بودن تحریم برای مقابله با ایران گفت که بعید است ایران با دولت آمریکا مذاکره کند.

به گزارش کوگانا

وندی شرمن» در صفحه توییتر خود ضمن اذعان به شکست سیاست تحریم در برابر ایران نوشت: زمانی که اروپا مذاکرات با ایران را در اوایل دهه ۲۰۰۰ آغاز کرد ایران ۱۶۴ سانتریفیوژ داشت. زمانی که تحریم‌های تنبیهی اعمال شد و اقتصاد آن‌ها را تحت فشار قرار داد تعداد سانتریفیوژ‌ها در سال ۲۰۱۳ به ۱۹۰۰۰ عدد رسید.

 
این مقام ارشد دولت پیشین آمریکا در توییت دیگری نوشت: تحریم‌ها نمی‌توانند رفتار ایران را تغییر دهند. این تحریم‌ها می‌توانند بر روی گزینه‌هایی شامل آوردن ایران به پای میز مذاکره تمرکز کنند. اما بسیار بعید است که ایران با ترامپ مذاکره کند. احتمال بیشتر آن است که ایران تا انتخابات ۲۰۲۰ منتظر بماند.
 
این اظهارات وندی شرمن در پاسخ به توییتی است که سیاست تحریم برای به زانو در آوردن و کشاندن ایران به پای میز مذاکره را شکست خورده توصیف کرده است.
 
روز گذشته کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ترامپ تصمیم ندارد معافیت‌های تحریمی ایران را پس از اتمام آن‌ها در ماه می‌ تمدید کند.
 
این بیانیه مدعی شد که واشنگتن، ریاض و ابوظبی بر سر تأمین و جبران نفت ایران در بازار‌های جهانی به توافق رسیدند.
 
«مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا نیز در پی انتشار این بیانیه، با حضور در یک نشست خبری مدعی شد: نفت منبع اصلی درآمد خارجی ایران است و با تصمیمی که درباره عدم تمدید معافیت‌ها گرفتیم ایران را از دستیابی به حداقل ۱۰ میلیارد دلار محروم کردیم.
 
منبع: میزان
اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه