کد خبر : 78130تاریخ ثبت : 1398/1/31 10:12:07

افزایش ۳۲ درصدی دستگیری شکارچیان حیات وحش کرمانشاه

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: آمار دستگیری شکارچیان حیات وحش در استان ۳۲ درصد نسبت به سال ۹۶ افزایش یافت.

به گزارش کوگانا

فردین الفتی در گفتگو با مرصاد ، اظهار داشت: در سال گذشته یک هزار و ۵۶۲ مورد صید غیرمجاز ماهی و ۱۳۷ مورد شکار غیرمجاز پرندگان شامل تیهو، کپک، سیهو، چکاوک و مرغابیان در سطح استان کرمانشاه گزارش شد.

وی افزود: در این مدت همچنین شاهد ۴۲ مورد شکار پستانداران شامل گراز، آهو، کل و بز، قوچ و میش، خرگوش و تشی در سطح استان بوده‌ایم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از زنده گیری ۲۴۹ پرنده شامل بلدرچین، سهره و کپک و نگهداری و خرید و فروش حیات وحش زنده و غیرزنده شامل چکاوک، بلبل، کپک و طوطی به تعداد ۴۹ مورد خبر داد.

الفتی خاطرنشان کرد: همچنین طی این مدت ۴۱۲ مورد ادوات شامل تور، تفنگ بادی و موتور از متخلفین کشف و ۲۶۱ نفر متخلف نیز دستگیر شد.

وی با بیان اینکه در سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه قبلی آمار کشفیات و تخلفات افزایش یافت افزود: در سال گذشته ۲۲۱ مورد پرونده برای متخلفین تشکیل شد و تاکنون رسیدگی به پرونده ۱۵۵ نفر در دست اقدام است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه با تصریح دستگیری ۱۹۷ متخلف در سطح استان کرمانشاه طی سال گذشته گفت: شمار افراد دستگیر شده در سال ۹۷ به تعداد ۲۶۱ نفر بود.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه