کد خبر : 77954تاریخ ثبت : 1398/1/27 15:56:59

مسکن امید، شوخی دولت تدبیر و امید است

پروژه بهاران شرقی به عنوان نخستین پروژه مسکن امید شهر تهران، در زمینی بالغ بر ۲ هکتار و با زیر بنای ناخالص ۴۷ هزار متر مربع در قالب ۹ بلوک و با تعداد ۳۲۴ واحد مسکونی و ۶۳ واحد تجاری در مجاورت بافت‌های فرسوده منطقه ۱۸ ساخته شده است. تمام واحدهای متعلق به شهرداری در این پروژه به تهاتر با املاک واقع ...

به گزارش کوگانا

 افشین پروین‌پور کارشناس اقتصاد مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی  شبکه خبری تهران نیوز، در ارتباط با مسکن امید اظهار داشت: ما در سال به دو میلیون واحد مسکن در ایران نیازمندیم و افتتاح ۳۰۰ واحد مسکونی توسط دولت تدبیر وامید در برابر نیاز واقعی به تولید واحدهای مسکونی یک شوخی در بازار مسکن است و این رقم تقریبا در برابر نیاز جامعه صفر حساب می شود.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف دولت تامین مسکن است، عنوان کرد: دولت فعلی از سال ۹۲ تا به حال به وضعیت مسکن بی توجه بوده است و این ۳۰۰ واحد مسکونی تنها اقدام دولت برای رفع نیاز مردم به مسکن بوده و این رقم آنقدر چشمگیر نیست که تمام شهر پر از خبرهای افتتاح این ۳۰۰ واحد باشد.

پروین‌پور بیان داشت: پروژه بهاران شرقی به عنوان نخستین پروژه مسکن امید شهر تهران، در زمینی بالغ بر ۲ هکتار و با زیر بنای ناخالص ۴۷ هزار متر مربع در قالب ۹ بلوک و با تعداد ۳۲۴ واحد مسکونی و ۶۳ واحد تجاری در مجاورت بافت‌های فرسوده منطقه ۱۸ ساخته شده است. تمام واحدهای متعلق به شهرداری در این پروژه به تهاتر با املاک واقع در محدوده پروژه‌های خدماتی و بازگشایی معابر در محلات فرسوده و ناکارآمد مناطق ۱۸ و ۱۷ اختصاص یافته است.

کارشناس اقتصاد مسکن ادامه داد: در حال حاضر هزاران واحد مسکن مهر در اطراف شهرها وجود دارد که نیمه کاره هستند ولی متقاضی زیادی دارند و همواره به مسئولین برای مشخص شدن وضعیت خانه ها مراجعه می کنند و دولت تدبیر و امید از اولین سالی که به روی کار آمد قول تکمیل مسکن های مهر را داده بود که متاسفانه عملی نشد.

پروین پور در ارتباط با تهداد خانه های خالی و فاقد سکنه خاطرنشان کرد: در حال حاضر دو میلیون و پونصد واحد خالی داریم که باید در بازار عرضه شوند اما قصور دولت است که با صاحبان املاکی که واحدهای خالی را به بازار عرضه نمی کنند برخورد نمی کند، زیرا این خانه ها سرمایه ملی محسوب می شوند و هیچ جای دنیا ظرفیتی را خالی نمی گذارند تا صاحبش سود کند. و یکی دیگر از اشتباهات دولت در بخش مسکن، عدم اخذ مالیات بر خانه های خالی است که تاثیر بسزایی در تنظیم بازار مسکن خواهد داشت.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه