کد خبر : 77915تاریخ ثبت : 1398/1/26 12:37:02

146 برنامه روز ملی خلیج فارس در استان بوشهر برگزار می‌شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه برای روز ملی خلیج فارس برنامه‌های متنوعی تدارک دیده شده است گفت: در این زمینه 146 برنامه تدوین شده که در قالب طرح‌های مختلف اجراء می‌شود.

به گزارش کوگانا

فاطمه کرم‌پور ظهر امروز در نشست برنامه‌ریزی برگزاری روز ملی خلیج فارس در بوشهر با اشاره به نام‌گذاری 10 اردیبهشت به عنوان روز ملی خلیج فارس اظهار داشت: در این راستا جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس برگزار می‌شود که فراخوان آن منتشر و ارسال آثار تا 30 فروردین ادامه دارد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با تاکید بر مشارکت هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر و اصحاب رسانه در جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس خاطرنشان کرد: جشنواره فرهنگی و هنری خلیج فارس 10 اردیبهشت در سطح بوشهر و شهرستان‌های استان بوشهر برگزار می‌شود .

وی همکاری دستگاه اجرایی برای باشکوه برگزار کردن جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس را یک ضرورت دانست و افزود: تاکنون 10 پیشنهاد از دستگاه‌های اجرایی به دبیرخانه جشنواره خلیج فارس ارسال شده که جا دارد مابقی ادارات به این مهم توجه کنند.

کرم‌پور با بیان اینکه برای روز ملی خلیج فارس برنامه‌های متنوعی تدارک دیده شده است تصریح کرد: در این زمینه 146 برنامه تدوین شده که در قالب طرح‌های مختلف اجراء می‌شود.

وی با بیان اینکه 10 اردیبهشت روز ملی خلیج فارس برنامه ویژه این روز آغاز و شامگاه پایان می‌یابد خاطر نشان کرد: نواختن زنگ خلیج فارس در مدارس،  رونمایی از یادمان روز ملی خلیج فارس، رژه شناورها، سرود حماسی، حرکت نمادین دوچرخه‌سواران و دوندگان، رژه اسب‌سواران، تجلیل از خانواده شهید از جمله برنامه روز ملی خلیج فارس است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه نمایشگاه خوشنوسی و هنرهای تجسمی در این روز برگزار می‌شود گفت: ایستگاه هنرهای عکاسی، نقاشی کودکان و اجرای موسیقی محلی از دیگر برنامه روز ملی خلیج فارس در استان بوشهر است.

 

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه