کد خبر : 77912تاریخ ثبت : 1398/1/26 12:33:14

اولین دوره مسابقات شطرنج جام خالوحسین بردخونی برگزار شد

اولین دوره مسابقات شطرنج جام خالوحسین بردخونی با حضور 90 شطرنج‌باز از سراسر استان بوشهر در بردخون برگزار شد.

به گزارش کوگانا

صادق نظری در حاشیه این مسابقات در گفتگو با خبرنگار فارس در شهرستان دیر اظهار داشت: ورزش یکی از راه‌های رسیدن به آرامش و شطرنج ابزاری برای تقویت توانایی‌های ذهنی در بین همه افراد به ویژه ورزشکاران و ورزش دوستان است.

مسؤول نمایندگی ورزش و جوانان بخش بردخون افزود: مسابقات شطرنج استانی به نام مبارز ملی خالوحسین بردخونی با 90 نفر از ورزشکاران استان، به روش سوئیسی و در 9 دور برگزار شد و شطرنج بازان در رقابتی سخت و فشرده با هم رقابت کردند.

وی با بیان اینکه چنین رقابتی برای اولین بار در بردخون برگزار شد، بیان کرد: این ورزش با تلاش هیئت شطرنج بخش پیشرفت زیادی داشته و علاقه‌مندان فراوانی را جذب کرده، به گونه‌ای که در بهمن ماه گذشته مسابقه بزرگ سیمولتانه با حضور موسویان استاد بین‌المللی شطرنج و بیش از 100 نفر شطرنج باز در بردخون برگرار شد.

نظری ابراز داشت: هیئت شطرنج بردخون با همه مشکلات و کمبودها در زمینه برگزاری کلاس‌های آموزشی فعال بوده و برنامه‌های هفتگی منظمی دارد که امید می‌رود آینده درخشانی در انتظار این هیئت خواهد بود.

وی ادامه داد: در بخش بردخون علاقه‌مندان زیادی در رشته‌های مختلف ورزشی  فعالیت می‌کنند اما برای فعالیت و تشکیل هیئت‌های ورزشی جدید با مشکلات سخت‌افزاری مواجه هستیم و امکانات اولیه برای راه‌اندازی بسیاری از ورزش‌ها را در اختیار نداریم.

مسؤول نمایندگی ورزش و جوانان بخش بردخون بیان کرد: مشکل نور استادیوم ورزشی بردخون با وجودی که دو سال از تصویب اعتبار آن گذشته، تا هنوز محقق نشده و با شروع فصل تابستان کار برای ورزشکاران سخت خواهد بود، زیرا استادیوم یاد شده به عنوان تنها فضای ورزشی شهر فاقد نور است.

این مقام مسؤول یادآور شد: نمایندگی ورزش و جوانان بخش تعامل بسیار خوبی با ادارات و نهادها دارد و خوشبختانه مسؤولان محلی نیز نگاه مثبتی به ورزش دارند و در این مسیر همراه و حامی ورزش هستند.

رئیس هیئت شطرنج بردخون نیز گفت: این دوره از مسابقات با حضور بیش از 90 شطرنج باز از شهرستان های دیر، کنگان، جم، تنگستان، بوشهر، گناوه، دیلم، دشتستان و بخش بردخون به میزبانی هیئت شطرنج بخش بردخون و به صورت ریتد زیر نظر فدراسیون جهانی شطرنج به سرداوری «مصیب بوستانی» داور فیده و داوری خانم‌ها «خوش قلب »و «هاشمی » برگزار شد.

 محسن قنبری افزود: پس از برگزاری مسابقات «ابوالفضل علیپور شهرکی» از کنگان، «داود وحدتیان »از بوشهر، «ساسان منصوری» از دشتستان، «محسن محمدی» از گناوه ، «غلامحسین عارف‌آزاد »از تنگستان  و «سیدافشین مهدوی» از دشتستان به ترتیب مقام‌های اول تا ششم را کسب کردند.

وی اضافه کرد: «محمد مزارعی» از بوشهر برترین بازیکن زیر 17 سال و«حسین آبشرینی» از دشتستان نفر دوم این رده سنی شد و «آرین مکاریان» از دیر برترین بازیکن زیر15 سال و «علی شکوهنده» از کنگان نفر دوم این رده شد و «محسن قنبری» برترین بازیکن بخش بردخون، «قاسم زارعی» نفر دوم بخش بردخون و «امیررضا زنگنه» از دشتستان  عنوان برترین بازیکن بدون ریتینگ را کسب نمودند.

قنبری ادامه داد: «نیلوفر نعمتی‌فرد» از دشتستان مقام اول بانوان، «هاجر قنبری» از بردخون مقام دوم بانوان، «فاطمه قنبری» برترین بازیکن بانوان بخش بردخون، «یحیی عظیمی» از گناوه برترین بازیکن پیشکسوت بین 50 تا 65 سال، «محمد محمدیان» از بوشهر برترین بازیکن پیشکسوت بالای 65 سال، «امین راشدی » از کنگان مقام اول زیر 14 سال، «حمیدرضا ابوالحلاج »از کنگان مقام دوم زیر 14 سال و « مهدیه آذرنیا» بهترین بازیکن زیر 14 سال بخش بردخون را به دست آوردند.

رئیس هیئت شطرنج بردخون گفت: «آرمین جوکار » از بوشهر مقام اول زیر 12 سال، «محمد رنجبر» از کنگان و «طاها اسکندری » از بردخون مقام دوم زیر 12 سال، «هومن دهبیدی» از بوشهر مقام اول زیر 10 سال و« امیررضا کردگار» از بوشهر مقام دوم زیر 10 سال این دوره از مسابقات را کسب کردند.

 

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه