کد خبر : 77909تاریخ ثبت : 1398/1/26 12:30:43
نقدی بر اظهارات خانم نماینده در نیویورک

نقدی بر اظهارات خانم نماینده در نیویورک

برابری جنسیتی که زاییده تفکر فمنیستی است، آنکه در آن زنان می‌توانند پا به پای مردان شاغل باشند و تناسب شغل با ویژگی‌های زنانه بی‌معنی است یا برابری جنسیتی که دیگر زن را به چشم مادر نمی‌بیند و او می‌تواند پدر هم باشد.

به گزارش کوگانایعقوب دراهکی*؛ نشستی با عنوان برابرى جنسیتی در ١٣مارس٢٠١٩ (٢٢ اسفند ماه ٩٧ ) در نیویورک برگزار شد که خانم‌ها الماسى و فریده اولادقباد ( نماینده لیست امید اصلاح‌طلبان مردم تهران ) به عنوان نمایندگان پارلمان کشور جمهوری اسلامی ایران در این نشست حضور یافتند.

در بخشی از سخنانی که خانم الماسی در این نشست ایراد نمود، آمده است:”حضور و تصمیمات قانون‌گذاران قطعا می‌تواند در ایجاد بستر قانونی برای تحقق مؤلفه‌های مربوط به دسترسی زنان و دختران به شرایط برابر مثمرثمر واقع شود” و همچنین در خصوص نقش پارلمان‌ها در تضمین ارتقای برابری جنسیتی اشاراتی داشت.

خانم نماینده از کدام برابری جنسیتی سخن به میان آورده است؟

برابری جنسیتی که زاییده تفکر فمنیستی است، آنکه در آن زنان می‌توانند پا به پای مردان شاغل باشند و تناسب شغل با ویژگی‌های زنانه بی‌معنی است یا برابری جنسیتی که دیگر زن را به چشم مادر نمی‌بیند و او می‌تواند پدر هم باشد (جواز هم‌جنس‌بازی)، یا برابری جنسیتی که تفاوت‌های طبیعی و بیولوژیک زن با مرد را نمی‌بیند و تلاش دارد که زن را به مثابه یک مرد ببیند؟

خانم نماینده! دین ما قائل به «عدالت جنسیتی» و «تناسب جنسیتی»است نه «برابری جنسیتی»

خانم الماسی! من شما را ارجاع می‌دهم به بیانات رهبر انقلاب در خصوص خدعه «برابری جنسیتی» : «یکی از بزرگ‌ترین خطاهای تفکر غربی در مورد مسأله زن، همین عنوان «برابری جنسی» است.

عدالت یک حق است؛ برابری گاهی حق است، گاهی باطل است؛… چرا باید کاری که مردانه است به زن داده بشود؟ این چه افتخاری است برای زن، که کاری را انجام بدهد که مردانه است؟»

خانم نماینده شاید گمان می‌کنید منظور غربی‌ها و غرب‌گرایان از برابری جنسیتی، فرصت‌های برابر اجتماعی، آموزشی، سیاسی و.. زنان با مردان است! یا حق تحصیل و شغل و دستمزد برابر و بهداشت و…؟ اما درست برخلاف این تصور ساده‌اندیشانه، در پس این اصطلاح خوش‌رنگ و لعاب، باطنی سمی و زهرآگین نهفته است! برابری جنسیتی اصطلاحی فمینیستی، فردگرا و ضدخانواده است و جالب آنکه گرانیگاهِ سند ۲۰۳۰ نیز همین اصطلاح است.

خانم الماسی در متنی که خواندید، می‌توانستید از آن تریبون نگاه دین ما و نظام ما را نسبت به جایگاه و منزلت زن به گوش حاضرین در آن نشست کذایی که جریاناتی از قبیل فمنیست‌ها و مدافعان به اصطلاح حقوق بشر حضور داشتند، برسانید؛ ولی متأسفانه فقط به آمار و ارقامی در خصوص بودجه مربوط به حوزه بانوان در یک سال اخیر و از این قبیل موضوعات سخن گفتید.

خانم الماسی شما به صورت عام به عنوان نماینده‌ کشور عزیزمان ایران و به صورت خاص به عنوان نماینده مردم شریف دیر،کنگان،جم و عسلویه در این نشست حضور یافتید؛ در نشستی که کسانی حضور داشتند که به برابری جنسیتی اعتقاد دارند و برای تحقق آن در تلاش و فعالیت هستند .
به راستی آیا شما هم به این برابری جنسیتی اعتقاد دارید؟

*استاد دانشگاه و فعال اجتماعی

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه