کد خبر : 77288تاریخ ثبت : 1398/1/18 16:36:07

دوره‌های آموزشی مهارت‌های اجتماعی در مدارس کنگان تقویت شود

فرماندار شهرستان کنگان گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی در مدارس برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تقویت شود.

به گزارش کوگانا

فتح‌الله نوروزی ظهر یکشنبه در نشست با مشاورین آموزشی مدارس کنگان، ضمن تبریک سال نو و تشکر از همراهی مدیریت آموزش و پرورش در اجرای برگزاری دوره‌ها، اظهار داشت: ارائه آموزش‌های شهروندی به دانش آموزان در کنار آموزش‌های درسی می‌تواند باعث رشد و شکوفایی دانش آموزان و نهادینه شدن فرهنگ شهروندی در آنان شود.

وی اضافه کرد: آموزش شهروندی گامی مهم و اساسی بوده و اجرای این آموزش‌ها می‌تواند روحیه همکاری دانش آموزان و خانواده‌ها را در حفظ و توسعه فرهنگ شهروندی مهیاتر کند.

فرماندار کنگان آموزش و پرورش را از مهمترین نهادهای اجتماعی بر شمرد و افزود: آموزش و پرورش به عنوان نهادی اجتماعی، نقش عمدهای در آموزش نسل‌های یک جامعه و همچنین رشد و توسعه یک کشور دارد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای دوره‌های آموزشی در مدارس برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است.

نوروزی افزود: دوره‌های آموزشی یکی از راه‌های ایجاد تعهد و تخصص، افزایش دانش شغلی، اطلاعات عملی و اجتماعی، نوآوری، نوسازی و بالا بردن سطح کارایی هر فرد است.

وی بیان کرد: مهارت‌های اجتماعی توانایی انجام رفتارهای سازگارانه و مثبت به گونه‌ای که فرد بتواند به گونه بهتر و موثرتری با مشکلات و دشواری‌های زندگی روزمره خود کنار بیاید و مسئولیت‌های اجتماعی و شخصی زندگی را بهتر بپذیرد و توانمندی‌هایش را بروز دهد و از آسیب‌های ناشی از ناتوانی در حل مشکلات در امان بماند.

فرماندار کنگان تصریح کرد: مهارت‌های اجتماعی در واقع توانایی‌هایی که باعث ارتقای بهداشت روانی افراد جامعه، غنای روابط انسانی، افزایش سلامت و رفتارهای سالم در سطح جامعه می‌شود.

وی اظهار داشت: امر تربیت و تعلیم از حساس‌ترین و ظریف‌ترین کارهایی است که یک مربی به عهده می‌گیرد.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه