کد خبر : 76839تاریخ ثبت : 1398/1/5 10:21:08
استان بوشهر در آماده باش کامل است

استان بوشهر در آماده باش کامل است

سرپرست جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: با توجه به حضور مسافران در شهرستان های شمالی استان جمعیت هلال احمر آمادگی اسکان اضطراری در شرایط بحرانی آب و هوایی در همه شهرستان ها فراهم کرده است.

به گزارش کوگانابر اساس اعلام رسمی طی روزهای دوشنبه 5 فروردین و سه شنبه 6 فروردین سال جاری به سبب وزش بادهای شدید، خلیج فارس کاملاً مواج و طوفانی پیش بینی می‌شود ضمن تقویت ناپایداری‌های جوی، بر شدت بارش‌ها افزوده خواهد شد که در این مدت نسبت به آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و جاده‌های مواصلاتی استان هشدار داده می‌شود.

جهت وزش باد غالباً جنوب شرقی تا شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت گاهی تا بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت و از امشب با سرعت ۱۸ تا ۵۰ گاهی بیش از ۷۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود و در این مدت ارتفاع موج دریا نیز بین ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر، از امشب به تدریج ۹۰ تا ۱۸۰ و فردا ۱۲۰ تا ۳۰۰ سانتیمتر خواهد بود.

ایجاد 54 پست ثابت هلال احمر در استان بوشهر

غلامرضا حاجیانی سرپرست جمعیت هلال احمر بوشهر گفت:همه نیروها تلاش دارند تا بهترین خدمات به مسافران نوروزی ارائه کنند و با توجه به شرایط جوی آب و هوایی همه نیروها در آماده باش کامل هستند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان بوشهر اظهار کرد: با توجه به حضور مسافران در شهرستان های شمالی استان جمعیت هلال احمر آمادگی اسکان اضطراری در شرایط بحرانی آب  و هوایی در همه شهرستان ها فراهم کرده است.

حاجیانی افزود: در نوروز سال 1398 بیش از 54 پست هلال احمر با حضور جوانان ایجاد و کیشیک هلال احمر با شماره تلفن 112 جهت ارائه خدمات آماده هستند.

 

جزیره خارگ در اماده باش و تردد شناورها ممنوع است

محمود رضایی بخشدار ویژه خارگ با اشاره به تغییر در شرایط جوی آب و هوایی، گفت: با توجه به هشدار اداره کل هواشناسی استان بوشهر در خصوص تغییر شرایط جوی  در خارگ و محدوده این جزیره  تمامی ادارات، نهادها و سازمان‌های مستقر در خارگ در آماده باش کامل هستند و همه مدیران باید در دسترس نمایندگان بخشداری باشند و در صورت مرخصی معاون در جزیره حضور داشته باشد.

بخشدار ویژه خارگ اظهار کرد: شرکت های نفتی مستقر در جزیره سالانه مانورهای مقابله با هر گونه حوادث برگزار می کنند و به لحاظ تجهیزات هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و به همه ادارات حوزه دریایی اعلام شده است تا از تردد هر گونه شناورهای سنتی، تفریحی و صیادی جلوگیری شود.

رضایی افزود: با رصدهای صورت گرفته توسط این بخشداری در حوزه ارزاق یومیه به‌ویژه آرد نانواها در جزیره خارگ تا پایان این اخطاریه هواشناسی مشکلی در تامین ارزاق نخواهیم داشت.

لازم به ذکر است که همه فرمانداران جلسات ستاد بحران را برگزار و تمام استان بوشهر در آماده باش کامل است.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه