کد خبر : 76815تاریخ ثبت : 1397/12/21 15:54:15

علیرضا فغانی: نه از تعریف‌ها خیلی ذوق می‌کنم و نه انتقادات روی من تأثیر می‌گذارد

علیرضا فغانی داور بین المللی فوتبال کشورمان گفت: این‌طور نیست که بگوییم چون ما رده‌بندی جام جهانی را قضاوت کرده‌ایم پس داوری‌مان از فوتبال ما جلوتر است.

به گزارش کوگانا

علیرضا فغانی در حاشیه کلاس توجیهی و دانش‌افزایی داوران و کمک داوران فوتبال اظهار داشت: ما در گذشته در طول فصل فقط دو کلاس توجیهی داشتیم که آن هم در ابتدای فصل و در تعطیلات نیم‌فصل برگزار می‌شد، اما اکنون با تدبیری که اندیشیده شده است، هر ماه یک روز کلاس داریم. در این کلاس‌ها حداقل اشتباهات هفته‌های گذشته را مرور می‌کنیم و در جهت اصلاح آنها قدم برمی‌داریم.

وی در مورد بحث استفاده از سیستم VAR در دربی تصریح کرد: در جریان این موضوع نیستم و مسئولان باید در مورد آن نظر بدهند. ما دو مرحله این سیستم را به صورت آفلاین چک کردیم و یکسری از اشکالاتی که وجود داشت را اعلام کردیم که مسئولان در حال رفع آنها هستند. استفاده از این سیستم مراحلی دارد که باید طی شود، اما قطعاً ورود VAR به هر کشوری به داوران آن کشور کمک کرده است.

داور بین‌المللی فوتبال کشورمان در مورد حقوق داوران نیز یادآور شد: عشق و علاقه به داوری و تمرکز ربطی به دستمزد داوران ندارد. ما خودمان وضعیت را می‌دانستیم و با علم به همین موضوع وارد داوری شدیم. خود من اعتقاد دارم حق‌الزحمه داوران را نمی‌شود با بازیکنان مقایسه کرد. این‌طور هم نیست که بگوییم چون ما رده‌بندی جام جهانی را قضاوت کرده‌ایم پس داوری‌مان از فوتبال ما جلوتر است. حقوق داوران لیگ برتری هر پنج الی شش هفته یک بار پرداخت می‌‌شود، اما در لیگ‌های پایین‌تر وضعیت بدتر است.

فغانی در مورد تحریمش از سوی کمپانی نایکی گفت: تحریم فقط در مورد من نبوده است. تمام ایرانی‌ها از سوی این کمپانی تحریم شدند. لباس‌های ما را هم فیفا می‌دهد.

وی در مورد انتقادهایی که نسبت به قضاوت او در برخی مسابقات لیگ برتر مطرح می‌شود، عنوان کرد: من یک رویه را از ابتدای داوری‌ام در پیش گرفته‌ام که نه از تعریف‌ها خیلی ذوق می‌کنم و نه انتقادات روی من تأثیر می‌گذارد. نمی‌خواهم از فرهنگ و دیگر چیزها صحبت کنم، اما با یک مصاحبه بازیکن یا مربی همه چیز علیه ما می‌شود. همیشه دنبال این هستیم که یک نفر را سیبل کنیم. من هجمه‌های بدتر از این را تجربه کرده‌ام و خیلی روی من تأثیر نمی‌گذارد.

داور بین‌المللی فوتبال کشورمان در رابطه با موضوع مطرح شده در مورد کانال تلگرامی و هشدار کمیته داوران برای ترک این کانال گفت: چند داور جوان یک گروه تلگرامی تشکیل دادند به نام آکادمی داوران. این گروه در اوایل کار خود به خوبی کار می‌کرد، اما از یک جا به بعد هم‌راستا با کمیته داوران پیش رفت که همین موضوع باعث شد تا اعلام کنند این گروه را ترک کنید. الان هم این گروه می‌تواند نام خود را عوض کند یا کار دیگری انجام دهد.

فغانی در واکنش به این پرسش که آیا او نیز این گروه تلگرامی را ترک کرده یا خیر، گفت: من از اول هم عضو این گروه نبودم.

وی در مورد اظهارنظرهای مختلف پیرامون صحنه‌های مشکوک دیدار نساجی - پرسپولیس و برخورد توپ به دست مدافع تیم نساجی تصریح کرد: کارشناسان هم نظر خودشان را گفته‌اند. من خودم فیلم را دیده‌ام. اعتقاد دارم دست مدافع در حالت طبیعی قرار داشت. ضمن احترامی که برای آقای مرادی قائلم، اما او هم نظر خودش را گفته است. چیزی که در فوتبال ما بد است این است که همه می‌گویند ما از داوری ضرر کرده‌ایم. پس چه کسی سود کرده است؟! بهتر است یک مقدار انصاف داشته باشیم.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه