کد خبر : 76792تاریخ ثبت : 1397/12/20 10:19:30

باید ناگفته‌های زندگانی شهدا بازگو شود

نویسنده کتاب«راز کانال کمیل»گفت:بسیاری از شهدا گمنام هستند و حماسه‌هایشان همچنان ناگفته باقی مانده که باید بازگو شود تا بدانیم که هر کدام از این عزیزان چه حماسه‌هایی خلق کردند.

به گزارش کوگانا

سردار مهدی رمضانی شنبه‌شب در آیین یادواره 13 شهید شهر دوراهک، شهید ابراهیم هادی و دو شهید گمنام مدفون در این شهر اظهار داشت: امنیت امروز کشور ما مرهون فداکاری و جان‌فشانی شهدای عزیزی است که در سرما و گرما و شرایط سخت عملیات خم به ابرو نیاوردند و با ایثارگری دشمن را به عقب راندند تا امروز ما اینجا در راحتی باشیم.

نویسنده کتاب « راز کانال کمیل» و هم‌رزم شهید ابراهیم هادی با اشاره به جنایات هولناک داعشی‌ها در کشورهای عراق و سوریه افزود: اگر جوانان با غیرت ایران راهی جبهه‌های نبرد در سوریه و عراق نشده بودند و در مقابل داعش نمی‌ایستادند امروز ما هم امنیت نداشتیم، لذا قدردان باشیم.

وی ادامه داد: مادران و همسران شهدا با استعانت از حضرت زهرا(س) و زینب کبری(س) با درد فراق و دوری فرزندان خود کنار آمدند و فشارها را تحمل کردند تا خدشه‌ای به اسلام وارد نشود و حضور ما در یادواره شهدا برای یادآوری ارزش‌ها و تأکید بر ادامه راه شهداست.

رمضانی با  بیان اینکه ما ابراهیم هادی‌های زیادی داریم که هنوز ناشناخته مانده‌اند، عنوان کرد: بسیاری از شهدا گمنام هستند و حماسه‌هایشان همچنان ناگفته باقی مانده که اگر بازگو شود خواهیم دید که هر کدام از این عزیزان حماسه‌هایی داشته‌اند که هم رزمان آنها وظیفه دارند این خاطرات را به نسل جوان بازگو کنند تا بدانند این انقلاب و نظام به آسانی به دست نیامده است.

وی جوانان را به مطالعه کتاب «راز کانال کمیل» دعوت و ابراز کرد: رزمندگان و شهدای کانال کمیل تا آخرین لحظه در مقابل دشمن ایستادند و عقب‌نشینی نکردند و جانشان را فدا کردند و حتی در سخت‌ترین لحظات به نماز اول وقت به جماعت مقید بودند.

رمضانی تأکید کرد: به جای نیازهای دنیوی ، برآورده شدن آرزوهای بزرگ اخروی  و معنوی را از شهدا بخواهیم و به کمترین‌ها اکتفا نکنیم.

عباس خیاط دبیر این یادواره با بیان اینکه اگر شهدا نبودند قطعا امروز شرایط جور دیگری بود، گفت:  دشمنان با استفاده از ایادی داخلی خود به دنبال کمرنگ کردن فرهنگ شهادت و هجمه به ولایت هستند که ما بسیجیان اعلام می‌کنیم آماده هرگونه جان‌فشانی برای حفظ نظام و دین هستیم.

به گزارش فارس، سردی هوا نیز مانع از حضور پرشور و گسترده مردم شهر دوراهک در این یادواره نشد.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه