کد خبر : 76760تاریخ ثبت : 1397/12/20 08:39:36

‌واردات ۱۰۰ قلم کالا در قالب کالای همراه ملوان آزاد شد

معاون ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور گفت: واردات ۱۰۰ قلم کالا از جمله گوشی تلفن همراه و تب‌لت درقالب کالای همراه ملوان به کشور آزاد شد.

به گزارش کوگانا

عبدالله هندیانی ظهر امروز در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان بوشهر پدیده قاچاق را یکی از اصلی‌ترین عوامل ضربه زننده به نظام اقتصادی دانست و اظهار داشت: زیرساخت‌های مرزی به گونه‌ای تقویت می‌شود که  میزان قاچاق به حداقل برسد.

وی از ساماندهی اسکله‌ها برای جلوگیری از قاچاق کالا خبر داد و بیان کرد: 31 اسکله کشور در راستای پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا ساماندهی می‌شود.

معاون ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور با اشاره به پلاک کوبی دام‌ها در جابه‌جایی خاطر نشان کرد: دام‌ها در راستای مقابله با قاچاق، دارای پلاک هویتی می‌شوند به‌گونه‌ای که هیچ دامی حق جابه‌جایی بدون پلاک ندارد.

وی تاکید کرد: دامداران باید برای  اخذ پلاک دام‌های خود اقدام کنند تا بدون هیچگونه محدودیتی جابه جایی دام‌ها انجام دهند.

هندیانی با بیان اینکه مشکل واردات یک‌هزار و 309  قلم برطرف شده است گفت:واردات 100 قلم کالا از جمله گوشی تلفن همراه و تب‌لت درقالب کالای همراه ملوان به کشور آزاد شد.

وی، افزود: با آزاد شدن واردات این 100 قلم کالا ظرفیت خوبی برای استان بوشهر ایجاد شده که فرصت خوبی برای ملوانان بوشهری تا از معافیت‌های ملوانی 150 میلیون ریالی خود در هر سفر استفاده کنند.

معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور  اظهار داشت: با توجه به اینکه کشور درشرایط تحریم است، این ظرفیتی برای استان بوشهر است تا کالاهای مورد نیاز استان و حتی کشور را از همین طریق وارد کند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه