کد خبر : 76301تاریخ ثبت : 1397/12/6 21:53:58
بازهم دو نماینده استان به هم پریدند؛ این‌بار در مجلس!

بازهم دو نماینده استان به هم پریدند؛ این‌بار در مجلس!

در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۸، زمانی که موضوع محدود کردن پرداخت یارانه فقط به مددجویان کمیته امداد مطرح شد، دو نماینده استان بوشهر از همدیگر انتقاد کردند!

به گزارش کوگانادر جلسه روز شنبه مجلس، علی مطهری پیشنهاد داد تا یارانه بگیران به مستمری بگیران کمیته امداد، افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و زنان بی سرپرست و بدسرپرست در صورت اعلام خود، محدود شود. اما نهایتا نمایندگان با این پیشنهاد مخالفت کرده تا سال آینده نیز پرداخت یارانه به شکل فعلی ادامه می یابد.

در این جلسه، سکینه الماسی نماینده جنوب استان بوشهر به عنوان موافق این پیشنهاد مطالب خود را عنوان کرد و گفت: این پیشنهاد بهترین فرصت برای کمک به خانوادههای تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی میباشد و با حذف افرادی که نیازمند به دریافت یارانه نیستند می توان علاوه بر کمک به خانواده های مذکور اشتغال و تولید نیز کمک های شایانی صورت گیرد.

پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه نیز با اعلام موافقت دولت با این پیشنهاد گفت: ما مخالف حذف دهک‌ها نیستیم اما مجلس باید پشت ما بایستد تا این اقدام انجام شود.

اما اظهارات الماسی با انتقاد عبدالحمید خدری نماینده بوشهر مواجه شد و گفت: از شما که نماینده یک شهرستان محروم هستید موافقت با این پیشنهاد عجیب است.

براساس این گزارش، سکینه الماسی خواستار پاسخگویی به اظهارات خدری طبق ماده 79 آئین نامه داخلی مجلس شد و گفت: بنده افتخارم این است که کارگرزاده هستم و با توجه به اینکه نمایندگی مردم یک منطقه محروم را دارم در راستای این پیشنهاد به دنبال آن بودم که یارانه ها به نیازمندان واقعی تعلق گیرد.

نماینده مردم عسلویه، کنگان، دیر و جم در مجلس شورای اسلامی افزود: عجیب است که آقای خدری بدون توجه به محتوای اظهارات اینجانب، نام من را می برند و انتقاد می کنند.

در واکنش به این اتفاق، خدری نیز طی تذکری گفت: در جلسه نوبت دوم یکی از همکاران پیشنهادی مبنی بر پرداخت یارانه به افراد تحت پوشش کمیته امداد ارائه کرد اما می‌دانید که بسیاری از افراد در کشور علیرغم نیاز شدید مالی و ارتزاق با یارانه، تحت پوشش کمیته نیستند.

خدری ادامه داد: خانم سکینه الماسی در لیست موافقان ثبت نام کرد و من گفتم از همکاری که دغدغه محرومان را دارد تعجب می‌کنم که به عنوان موافق این پیشنهاد می‌خواهد اظهارنظر کند و این موضوعی نبود که در قالب ماده 75 تذکر داده شود.

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: برداشت خانم الماسی اینگونه بود که وی احساس کرد بحث به گونه‌ای مطرح شده که ایشان طرفداران محرومین نیست.

گفتنی است الماسی و خدری هر دو عضو کمیسیون انرژی مجلس هستند که از همان ابتدای ورود به بهارستان و رقابت بر سر هیات رییسه کمیسیون دچار اختلافاتی با یکدیگر بوده اند.خلیج فارس

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه