کد خبر : 76226تاریخ ثبت : 1397/11/14 20:46:33
دادستان کنگان خطاب به مدیران پارس جنوبی: حقوق معوقه کارگران را پرداخت و نتیجه را به دادسرا اعلام کنید

دادستان کنگان خطاب به مدیران پارس جنوبی: حقوق معوقه کارگران را پرداخت و نتیجه را به دادسرا اعلام کنید

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کنگان گفت: با توجه به افزایش مطالبات کارگری در ماه‌های منتهی به پایان سال به مدیران مرتبط در حوزه پارس جنوبی اعلام شد نسبت به پرداخت حقوق معوقه کارگری اقدامات لازم معمول و نتیجه را مستمراً به این دادسرا اعلام کنند.

به گزارش کوگاناسید احمد موسوی پور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کنگان اظهار کرد: با توجه به افزایش مطالبات کارگری در ماه‌های منتهی به پایان سال به مدیران مرتبط در حوزه پارس جنوبی اعلام شد نسبت به پرداخت حقوق معوقه کارگری اقدامات لازم معمول و نتیجه را مستمراً به این دادسرا اعلام کنند.

موسوی پور در خصوص آخرین وضعیت پرداخت حقوق کارگران گفت: با توجه به اطلاعات واصله تا پایان مهرماه مطالبات پرداخت شده است و بیش از نیمی از جمعیت کارگری حقوق آبان ماه را نیز دریافت کرده‌اند.

وی بیان داشت: از دیگر اقدامات انجام شده به مشارکت فعال و مستمر در کمیسیون کارگری و اشتغال شهرستان کنگان، حضور در فاز‌های پالایشگاهی و محیط‌های کارگری برای آشنایی با وضعیت و مشکلات کارگری و اعلام موارد لازم قانونی به مدیران مربوطه اشاره کرد.

بنابراین گزارش، منطقه ویژه اقتصادی پارس ۲ (پارس کنگان) به وسعت ۱۶ هزار هکتار شامل ۸ فاز پالایشگاهی و یک طرح و چند مجتمع پتروشیمی است که ساخت فاز‌های ۱۱، ۱۳، ۱۲، ۱۴، ۱۹، ۲۲، ۲۳، ۲۴ در این منطقه برنامه ریزی شده است، مجموع جمعیت کارکنان و کارگران شاغل در فاز‌های مذکور بالغ بر ۲۲ هزار نفر است.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه