کد خبر : 76223تاریخ ثبت : 1397/11/14 20:39:00

20درصد از کارآموزان فنی و حرفه‌ای دیر در شرکت‌های دولتی و خصوصی مشغول به‌کار شده‌اند

سرپرست فنی و حرفه‌ای شهرستان دیر گفت: طی شش سال گذشته 20درصد از کارآموزان این مرکز در شرکت‌های دولتی یا خصوصی مشغول به‌کار شده‌اند.

به گزارش کوگانا

حسین درویشی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دیر اظهار داشت: مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان دیر در سال78 به عنوان زیرمجموعه فنی و حرفه‌ای شهرستان کنگان با آموزش رشته‌های ماشین‌نویسی، خیاطی و گل‌چینی راه‌اندازی شد و در ادامه با مستقل شدن این مرکز در سال94 رشته‌هایی مانند برق صنعتی ، ایمنی، کیف‌دوزی، فناوری اطلاعات و حسابداری نیز به آن اضافه گردید.

سرپرست مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان دیر افزود: از ابتدای سال92 تا ده ماهه نخست سال جاری تعداد 15 هزار و 585 نفر در مرکز فنی و حرفه‌ای دیر دوره کارآموزی گذرانده و مدرک معتبر دریافت کرده‌اند که حدود 20 درصد آن‌ها در شرکت‌های خصوصی و دولتی مشغول به‌کار شده‌اند.

وی بیان کرد: طی سال های 93-94 تسهیلات اشتغالزایی پنج میلیون تومانی به 25 نفر از کارآموزان جهت راه‌اندازی مشاغل خانگی پرداخت شد.

درویشی یاد آور شد: همچنین این مرکز موفق شد در سال 95 رتبه برتر استان در بخش آموزش روستایی را بدست آورد.

وی گفت: مهمترین رسالت فنی و حرفه‌ای ارائه آموزش‌های مهارتی به کارجویان برای حضور در بازار کار است.

 سرپرست فنی و حرفه‌ای شهرستان دیر با بیان اینکه ظرفیت‌های خوب کار آفرینی در شهرستان دیر وجود دارد عنوان کرد: دولت نیز بسته‌های تشویقی مانند تسهیلات با بهره کم به روستائیان پرداخت می‌کند که فرصت خوبی برای توسعه مشاغل کوچک و زودبازده می باشد.

وی  با اشاره به اینکه فنی و حرفه‌ای دیر در حال حاضر در ساختمانی متعلق به شهرداری مستقر است، خاطرنشان کرد:زمین مرکز فنی و حرفه‌ای دیر به مساحت 10 هزار و 400 متر مربع جانمایی شده و در مرحله صدور سند است.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه