کد خبر : 76222تاریخ ثبت : 1397/11/14 20:38:24

با اجرای طرح‌های جدید آب‌شیرین‌کن‌ها ۳۵ تا ۴۰ درصد آب استان بوشهر را تأمین می‌کنند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: تا شش ماه آینده با اجرای آب‌شیرین‌کن‌های جدید در استان ۳۵ تا ۴۰ درصد آب استان بوشهر از این طریق تأمین می‌شود.

به گزارش کوگانا

عبدالحمید حمزه‌پور صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آب تنها عنصر حیاتی پس از هوا است که هیچ جایگزینی ندارد و باید در مصرف آن دقت و مدیریت لازم انجام شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر بیان کرد: در استان بوشهر منابع آب به دلیل شرایط جغرافیایی، خشک‌سالی و برداشت‌ها در سال‌های گذشته، منابع قابل‌اتکایی وجود ندارد به همین دلیل برای تأمین منابع آب در استان در دو حوزه تأمین آب از خارج از استان و استفاده از آب‌های غیرمتعارف و شور برنامه‌ریزی‌شده است.

حمزه‌پور اضافه کرد: در حال حاضر ۲۰ هزار مترمکعب آب‌شیرین‌کن در شهرستان‌های بوشهر و کنگان وجود دارد و شش درصد آب موردنیاز استان را تأمین می‌کند که برنامه‌ریزی‌شده تا شش ماه آینده با اجرای آب‌شیرین‌کن‌های جدید در استان این ظرفیت را به ۳۵ تا ۴۰ درصد افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر تصریح کرد: پیش از انقلاب تنها ۴۰۰ کیلومتر شبکه آب‌رسانی در استان وجود داشته که اکنون این میزان به بیش از هزار و ۴۰۰ کیلومتر رسیده است و ۱۰۰ درصد شهرهای استان دارای آب شرب بهداشتی هستند.

 

وی بابیان اینکه در گذشته ۳۰ حلقه چاه در استان وجود داشته است که اکنون این میزان به ۱۲۰ حلقه رسیده است خاطرنشان کرد: امسال از اعتبارات تملک و دارایی ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است که تاکنون ۸۰ درصد آن تخصیص داده‌شده است، هرچند این اعتبارات با توجه به بحران بی‌آبی که اکنون با آن روبرو هستیم کم است اما با توجه به وضعیت بودجه این تخصیص‌ها نشان‌دهنده اهمیت و اولویت این حوزه برای دولت است.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر عنوان کرد: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و همراهی مردم در مدیریت مصرف آب مشکل کمتری را در تابستان امسال شاهد باشیم.

وی در خصوص انجام پروژه‌های دهه فجر عنوان کرد: شش پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان در دهه فجر امسال در استان بوشهر انجام می‌شود که شامل سه پروژه کلنگ زنی و سه پروژه افتتاحیه در شهرهای بوشهر، دالکی برازجان و شبانکاره است.

 

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه