کد خبر : 76220تاریخ ثبت : 1397/11/14 20:37:03

مهمترین چالش فرهنگ و ارشاد استان بوشهر کمبود بودجه است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: اساسی‌ترین چالش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی عدم وجود نیروی انسانی متخصص در برخی زمینه‌ها و کمبود بودجه است.

به گزارش کوگانا

فاطمه کرمپور امروز در آیین افتتاحیه جشنواره فیلم فجر در شهر بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای هنرمندان خوب و مستعد در زمینه سینما است و در همین راستا سال گذشته چهار جشنواره فیلم در شهر بوشهر برگزارشده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر بیان کرد: اساسی‌ترین چالش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی عدم وجود نیروی انسانی متخصص در برخی زمینه‌ها و کمبود بودجه است به همین دلیل در بحث برخی زیرساخت‌ها با کمبود روبرو هستیم اما علی‌رغم این کمبودها در برخی شهرستان‌ها پروژه‌های عمرانی در دست ساخت وجود دارد.

وی تصریح کرد: تلاش می‌شود با رفع موانع و مشکلات سینماهای استان ظرفیت‌ها را افزایش و با کمک بخش خصوصی از سینماهای جدید در استان بهره‌برداری کنیم.

کرمپور عنوان کرد: در سال گذشته اکران سینما سیار در استان برای مناطق فاقد سینما برگزار شد که مردم استقبال خوبی از این اکران‌ها داشتند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر بیان کرد: جشنواره فیلم فجر برای چندمین سال پیاپی در شهر بوشهر برگزار می‌شود و در سال گذشته با استقبال خوبی روبرو بوده است.

کرمپور به اکران ویژه کودک و نوجوان در کنار اکران جشنواره فیلم فجر اشاره کرد و افزود: این فیلم‌ها صبح‌ها اکران می‌شود و سانس‌های آن رایگان است.

در پایان این آیین از محسن مکاری نویسنده و بازیگر سینما و اکبر ابراهیمی سازنده موسیقی فیلم‌های سینما تجلیل شد.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه