کد خبر : 76216تاریخ ثبت : 1397/11/14 20:34:21

عنوان قهرمانی به فیروزجا رسید، ایدنی و خداشناس دوم و سوم شدند

با پایان دور یازدهم مسابقات قهرمانی مردان کشور، علیرضا فیروزجا با کسب 9 امتیاز با اقتدار عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.

به گزارش کوگانا

دور یازدهم (پایانی) مسابقات قهرمانی شظرنج مردان کشور در شهر جم برگزار شد و در نهایت علیرضا فیروزجا با اقتدار عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.

فیروزجا در این مسابقات از 11 امتیاز ممکن، موفق به کسب 9 امتیاز شد. این دومین قهرمانی علیرضا فیروزجا در مسابقات مردان کشور است.

پس از فیروزجا،  پویا ایدنی با 7.5 امتیاز در رده دوم ایستاد و مرصاد خداشناس با 6.5 امتیاز در رده سوم قرار گرفت. آرین غلامی، پوریا درینی و آرش طاهباز نفرات بعدی جدول رده بندی بودند.

 

پنجاه و دومین دوره مسابقات قهرمانی مردان کشور با حضور 12 شطرنج باز از پنجشنبه چهارم بهمن در شهر جم استان بوشهر آغاز شده و تا چهارده بهمن ماه ادامه داشت.

مسابقات قهرمانی مردان کشور از قدیمی ترین مسابقات شطرنج ایران است که نخستین دوره آن در سال 1334 برگزار شد و با شادروان یوسف صفوت توانست عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهد.

احسان قائم مقامی با 12 عنوان قهرمانی، پرافتخارترین شطرنج باز کشورمان در مسابقات قهرمانی مردان ایران است. همچنین باید یادآور شد که در آخرین دوره این مسابقات پرهام مقصودلو موفق شد عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهد.

 

به گزارش فارس، امروز مراسم اختتامیه مسابقات شطرنج قهرمانی کشور، با حضور رئیس فدراسیون، استاندار بوشهر، نماینده مردم جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی در سالن فرهنگسرای توحید جم برگزار شد.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه