کد خبر : 76150تاریخ ثبت : 1397/10/9 08:40:22
موج گرانی و تغییر شغل مغازه داران جنوب استان بوشهر

موج گرانی و تغییر شغل مغازه داران جنوب استان بوشهر

تشدید رکود بازار لبنیات،میوه و تروباروو دیگر اصناف به تعطیلی یا تغییر شغل تعدادی از مغازه داران جنوب استان بوشهر منجر شده است.

به گزارش کوگانافردی که خود را مهدی محمدی معرفی می‌کند به خبرنگار ما گفت: ما صنف طلافروشان به دلیل ترس از دست رفتن مال و سروصدایی که به راه افتاد، مجبور شدیم مغازه خود را ببندیم.

وی تأکید می‌کند: موافق این اعمال و رفتارها نیستیم، اما مشکلات و گرانی باعث رکود و سردرگمی شده است.

آن طرف‌تر به سراغ فردی می‌رویم که می‌گوید مغازه پوشاک دارد که در رابطه با علل تعطیلی مغازه ها و بسته بودن مغازه‌ها جویا می‌شویم  که وی بیان می‌کند: ما در صنف پوشاک هستیم و نابود شدیم. هر سال ۸ نفر در بازار پوشاک ورشکسته می‌شوند. گرانی بیداد می‌کند و مردم پول ندارند خرید کنند.

این فروشنده تأکید می‌کند: هزینه‌ها بالاتر از درآمدها رفته و نمی‌دانیم چه بر سرمان می‌آی و وقتی پوشاک گران می‌شود مشتری نیست، بازار کساد است و هر روز هم نرخ‌ها تغییر می‌کند.

وی که از بردن نام خود خودداری کرد، به خبرنگار ما می‌گوید: من در صنف یراق‌آلات فروشان کار می‌کنم که امروز قیمت یک چیز است و یک ساعت بعد و یک روز بعد چیز دیگر و نمی‌توان در بازار معامله کرد و خریدوفروش داشت که درخواست ما این است که مسئولان به خواسته ما رسیدگی کنند چون کارد به استخوان رسیده است.

 این بازاری تصریح کرد: صنوف ما فروش ندارند؛ به طوری که برخی از همکاران ما در روز تنها دو کیلوگرم گردو فروخته اند که با این میزان فروش نمیتوان هزینه های اداره واحد صنفی را تقبل کرد.

وی گفت: تمام دلایل افزایش قیمت خشکبار این موارد نیست و30 درصد این افزایش قیمت‌ها نیز به خاطر دلال بازی است.سپاس

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه