کد خبر : 76102تاریخ ثبت : 1397/10/7 09:04:33
سرلشکر جعفری: آمریکا دیگر جرأت بیان گزینه نظامی علیه ایران را ندارد

سرلشکر جعفری: آمریکا دیگر جرأت بیان گزینه نظامی علیه ایران را ندارد

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت:اقتدار آمریکا در جهان رو به افول است و سیاستمداران این کشور حتی جرأت بیان گزینه نظامی روی میز است را هم ندارند.

به گزارش کوگانا سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم اظهار کرد: شهید تقوی‌فر عمری در خدمت اسلام و انقلاب اسلامی بود و زندگی وی سراسر مبارزه و مجاهدت است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقش شهید تقوی‌فر در عملیات‌های دفاع مقدس را مهم دانست و تصریح کرد: بعد از دوران دفاع مقدس وی در عرصه‌های فرهنگی فعال بود و بعد از اینکه دشمنان تکفیری وارد عراق شدند و این شهید نقش تعیین‌کنندگی در پیروزی عملیات‌های مردمی علیه داعش را برعهده گرفت.

وی با اشاره به اینکه بدون تردید شهید تقوی‌فر درجه رفیع بالای دارد، افزود: وی بسیار آگاهانه نسبت به اهداف انقلاب اسلامی برای مقاومت و مبارزه حضور داشت و از روز‌های اوایل جنگ هشت ساله در واحد اطلاعات سپاه سوسنگرد مشغول فعالیت بود.

سرلشکر جعفری با تاکید بر اینکه اگر مجاهدت‌های مردم عراق در کنار رزمندگان ایرانی نبود، مشکلات زیادی در همسایه و منطقه وجود داشت، تاکید کرد: عزت و اقتدار جمهوری اسلامی از برکت خون شهداست و باید از عنایت الهی وجود مردم شهیدپرور و مقاوم ایران خدا را شاکر باشیم، ضمن اینکه جلسات و برگزاری مراسم شهدا بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب یادوار‌های شهدا را ادامه حرکت جهادی شهیدان معرفی می‌کنند، بیان کرد: تکرار شدن نام شهیدان در جامعه از بیانات ضروری در نزد مقام معظم رهبری است و دغدغه امروز ما باید ماندگاری آثار شهادت در کشور باشیم.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شکست استکبار علی‌رغم دشمنی و ایجاد نقش علیه مردم ایران را نشانه خون شهدا دانست و عنوان کرد: حرکت به سمت آرمان‌ها و عدم توقف و امید به آینده حیات معنوی جامعه بوده و مسئله امروز کشور نیز همین مورد است و باید گفت: چه کسانی در ایران از این روحیه و اهداف شهدا برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه ایرانی در جهان سربلند بوده و این به خاطره رونق حیات معنوی در جامعه اسلامی است، خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب فرمودند که اگر پیام شهیدان را بشنویم دیگر متمایل به غرب و شرق و گرایش به دشمن نخواهیم شد و در عرصه سیاسی و اجتماعی باید الگو ما باشد.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه مشکل اصلی مملکت و جامعه دل‌بستن به خارج از کشور است، ادامه داد: تفکر غیراسلامی به همین دلیل برای کشورمان معضلاتی را ایجاد کرده است و برخی نیز ندای ناامید سر می‌دهند، ولی پیام شهدا ایجاد روحیه امید در کشور است.

وی با تاکید بر اینکه از تهدید‌های نظامی و امنیتی عبور کرده‌ایم، یادآور شد: هیچ ابرقدرتی خیال تجاوز به خاک ایران را به خود راه نمی‌دهد و دشمن به شدت از درگیری با جمهوری اسلامی ایران واهمه دارند. اوج مسائل امنیتی کشور در سال‌های ۷۸ و ۸۸ رخ داد و فتنه سال ۸۸ آمریکایی و بسیار خطرناک بود و مردم ایران با ایجاد حماسه ۹ دی این فتنه را از بین بردند.

وی با بیان اینکه ملت ایران حرکتی برای دفاع از مظلوم را انجام می‌دهد، افزود: نتیجه مقاومت مردم ایران، فرار و شکست مفتضحانه آمریکا در سوریه و فرار آن‌ها از این کشور بود و کشور‌های حامی این اتئلاف مانند فرانسه نیز مشکلات زیادی دارند. مدیریت و اقتصاد بزرگترین مشکلات داخلی در کشور است که باید برای حل این معضلات رهنمود‌های رهبری در دستور کار قرار بگیرد.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه وضع و سطح عمومی زندگی در ایران بسیاری از کشور‌های منطقه بالاتر است، اذعان کرد: اقتدار آمریکا در جهان رو به افول بوده و بسیاری از سیاست‌مداران و تحلیل‌گران آمریکا به قدرت ایران در منطقه اذعان دارند و آمریکایی‌ها حتی جرأت بیان گزینه نظامی روی میز است را هم نمی‌گویند.

وی در طرح این پرسش که عده‌ای سوال می‌کنند که مبارزه و مقاومت تا کی ادامه خواهد داشت، گفت: به فرموده امام خمینی (ره) تا زمانی که آمریکا بر اساس خوی استکباری عمل کند و این ویژگی‌ها در این دولت است، مقاومت ادامه خواهد یافت.

فرمانده کل سپاه پاسداران در پایان با تاکید بر اینکه فتنه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دشمن بزرگتر از جنگ سخت است، گفت: جوهره انقلاب اسلامی این بوده که زیر بار ظلم نرفتیم و مردم جهان را هم به عدم ظلم پذیری دعوت کرده‌ایم. از طرفی بسیاری از فرانسوی‌ها اظهار کردند که حرکت اعتراضی خود را از انقلاب ایران درس گرفته‌اند.

شایان ذکر است؛ سردار شهید حمید تقوی‌فر از فرماندهان دوران دفاع مقدس و نوابغ اطلاعات و عملیات بود که دی‌ماه سال ۱۳۹۳ در جریان مقابله با تروریست‌های تکفیری داعش در شهر عزیزبلد عراق به شهادت رسید. این فرمانده ایرانی از مؤسسان حشد الشعبی (بسیج مردمی) در این کشور بوده و به توصیه سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده محور سامرا را بر عهده گرفت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه