کد خبر : 76098تاریخ ثبت : 1397/10/6 17:46:45
حادثه ۹ دی باعث همبستگی مردم و رهبری شد/ ۹دی متعلق به هیچ جناح و حزبی ندارد امام جمعه سیراف:

حادثه ۹ دی باعث همبستگی مردم و رهبری شد/ ۹دی متعلق به هیچ جناح و حزبی ندارد

امام جمعه سیراف گفت: فضای قبل از ۹ دی فضای آشفته بود که انقلاب بر لب پرتگاه سقوط قرار گرفته چرا که بسیاری از خواص با سکوت خود از فتنه حمایت کرده بودند و مردم هم نگاهشان به خواص بود ولی از آنجا که انقلاب اسلامی به رهبری ولی فقیه پیروز شد مردم با نگاه به بیانات رهبری جناح های سیاسی را کنار زدند.

به گزارش کوگانا،به مناسبت هفته بصیرت مصاحبه با حجت السلام عاشوری امام جمعه شهر باستانی سیراف صورت گرفته است که به شرح زیر است.

زمینه های شکل گیری ۹ دی را بیان فرمایید؟

ریشه در اعتقادات مذهبی مردم، باورهای مردم به اصل نظام جمهوری اسلامی، روحیه بیگانه ستیزی و استقلال طلبی ،مدیریت هوشمندانه رهبر معظم انقلاب اسلامی انگیزه های دینی، ایمان به خدا، الگوگیری از مجالس امام حسین(ع) و درس گرفتن از قیام عاشورا، اراده مستحکم مردم در پایه بند بودن به انقلاب و نظام اسلامی، مردمی بودن انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی، پایبندی به خون شهدا و پیروی از ولایت مطلقه فقیه و وجود رهبری آگاه، فرهیخته و جامع الشرایط که مهمترین عامل و پایه و اساس این حکومت می باشند که با مدیریت و بصیرت و بیانات اثرگذار خود توانستند گره بزرگی را باز کنند همچنین آگاهی مردم عزیز منسجم و متحد در صحنه حاضر شدند همان طور که در همه عرصه ها نقش آفرینی کرده بودند از دیگر زمینه ها بود.

تفاوت فضای کشور قبل و بعد از ۹ دی چگونه است؟

فضای قبل از ۹ دی فضای آشفته بود که انقلاب بر لب پرتگاه سقوط قرار گرفته چرا که بسیاری از خواص با سکوت خود از فتنه حمایت کرده بودند و مردم هم نگاهشان به خواص بود ولی از آنجا که انقلاب اسلامی به رهبری ولی فقیه پیروز شد مردم با نگاه به بیانات رهبری جناح های سیاسی را کنار زدند و خودشان انقلابی را که خون صدها هزار انسان بیگناه پای آن ریخته شده بود را نجات دادند. حادثه ۹ دی باعث همبستگی مردم و رهبری شد که هر دو ستون اصلی این انقلاب هستند و مردم با حضور خود یکبار دیگر فضا را به نفع آرمانهای انقلاب و امام و شهدا تغییر دادند

آیا ۹ دی جناحی و سیاسی است؟

9دی متعلق به هیچ جناح و حزبی ندارد و کاملاً مرتبط با اراده مردمی بود حماسه 9 دی ماه در راستای حمایت از ولایت فقیه و نظام متعلق به همه مردم است و نباید این روز را در سطح مباحث جناحی و سیاسی تقلیل و تنزیل داد. همه مردم در حماسه وحدت آفرین 9 دی نشان دادند به عنوان صاحبان این نظام مقدس حامی انقلاب و رهبر خود هستند.

چرا باید ۹ دی گرامی داشته شود و برای آن سالگرد در نظر گرفته شود؟

9دی را باید گرامی داشت زیرا در این روز پیچیده‌ترین فتنه علیه انقلاب ناکام شد. ۹ دی را باید گرامی داشت چون بصیرت و حق‌خواهی و ولایتمداری ملت یک‌ بار دیگر هویدا شد و دشمن از انقلاب سیلی محکم خورد. 9دی را باید تکریم کرد چون در این روز میلیون‌ها دلداده انقلاب گمنام به میدان آمدند و حماسه‌ساز شدند و امریکا و فتنه گران را برای همیشه ناامید کردند. ۹دی روز بصیرت، ولایتمداری، حق‌خواهی، مبارزه با نفاق مدرن و روز تشخیص مرد از نامرد بود.باید این روز را گرامی داشت و از آن درس‌ها آموخت. اما عده‌ای امروز نمی‌خواهند این روز و خاطرات آن باز تکرار شود. نسل انقلابی و وفادار به امام و رهبری باید این روز ملی را بزرگ داشته و در تبیین درس‌های آن تلاش کرده تا انقلاب همچنان باقدرت راه خود را طی کند.

9دی از منظر خارجی ها چگونه است؟

در نتیجه اغتشاشات، بعد انتخابات ۱۳۸۸، در ۹ دی مردم با تظاهرات گسترده، و با حمایت از جمهوری اسلامی ایران، به محکوم کردن فعالیت و گروه های ناراضی و اغتشاشگر پرداختند که این تظاهرات نطقه پایانی بر ناآرامی ها بود.

در این میان رسانه های غربی که خود را برای یک هجوم برق آسا و پردامنه به نظام اسلامی ایران آماده می کردند بدون توجه به هیچ مسئلهٔ دیگری، به طور شبانه روزی بیشتر وقت خود را صرف حمایت و پوشش آن اعتراضات کردند و عمدتا با شعار بی طرفی و حمایت از مردم فعالیت های رسانه ای خود را تنظیم می کردند. اما دیری نپائید که نیت واقعی این رسانه مشخص شد و این رسانه ها عمدتا در تضاد با جمهوری اسلامی سعی کردن تا می توانند از میزان اهمیت و خودجوشی تظاهرات ۹ دی بکاهند و آن را یک تظاهرات دولتی قلمداد کنند.

اگر ۸ دی نبود به نظر شما مسیر کشور بعد از انتخابات ۸۸ چگونه بود؟

اگر این بصیرت و حرکت به موقع مردم نبود جلوی حادثه ای که می رفت انقلاب را نابود کند گرفته نمی شد چرا که دشمنان کمترین خوابی که برای ما دیده بودند این بود که ایران را به محل درگیری هایی مثل سوریه تبدیل کنند. در یک کلام اگر 9 دی نبود ایران سوره ای دیگر می شد و درایت رهبر معظم انقلاب و بصیرت مردم انقلابی مانع آن شد

در فتنه ۸۸ سکوت خواص داشتیم چرا؟

«فتنه 88 و سکوت خواص» در آن برهه حساس بزرگترین قفل برای انقلاب اسلامی بوده است. که چه بسیار از یاران امام(ره) نتوانستند مرز جبهه حق و باطل را تشخیص بدهند و یا به کارزار باطل پیوستند و یا سکوت پیشه کردند که این نیز از اولی دست کمی ندارد. متاسفانه بعضی خواص نتوانستند به خاطر نظام و انقلاب و خون شهیدان از هوس های حزبی و جناحی خود بگذرند و این تجربه ای گرانبها برای دلدادگان به انقلاب شد.

چرا برخی حاضر به اعتراف به دروغ بودن تقلب در سال ۸۸ نمی شوند؟

مقام معظم رهبری فرمودند که اعتراف کنید شما که در گوشه و کنار می گویید تقلب بوده چرا اعتراف نمی کنید که تقلبی صورت نگرفته یقیناً اعتراف به دروغ بودن تقلب که خودشان این دروغ را به خورد بعضی عوام و خواص دادند سخت است چرا که به ضرر آینده سیاسی آنهاست هرچند دیگر همه به این ادعای کذب پی برده اند و توبه سران فتنه فایده ای ندارد.

برای ۹ دی امسال چه برنامه های تدارک دیده شده ؟

برنامه های هفته بصیرت بندر سیراف، زنگ بصیرت،مسابقات نقاشی و مقاله نویسی ،جلسات بصیرت افزایی در مدارس ،نمایشگاه عکس بصیرت، نصب بنر در سطح شهرهمایش بصیرت و ولایت مدار است

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه