کد خبر : 76017تاریخ ثبت : 1397/9/17 13:11:50

۵۰۰ دانش آموز شهرستان دشتی به اردوی راهیان نور اعزام شدند

فرمانده سپاه امام رضا(ع) شهرستان دشتی با اشاره به اعزام دانش آموزان به اردوی راهیان نور گفت: ۵۰۰ تن از دانش آموزان دختر متوسطه دوم شهرستان دشتی با بدرقه مسئولان و خانواده معظم شهدا به اردوی راهیان نور اعزام شدند.

به گزارش کوگانا

سرهنگ علی غضنفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دشتی با بیان اینکه یکی از راه‌های انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان اردوی راهیان نور است اظهار داشت: اعزام راهیان نور در راستای انتقال سیره و اهداف شهداء به نسل جوان و نوجوان و آشنایی آنان با دلاوری‌های شهدا در دفاع از میهن اسلامی، تقویت روحیه فرهنگ ایثار و شهادت، اخلاص به عمل و شهادت‌طلبی است.

وی، اردوی راهیان نور را بزرگترین برنامه فرهنگی در راستای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت دانست و تصریح کرد: آشنایی با مناطق عملیاتی و حماسه‌های رزمندگان در دفاع از مهین اسلامی در راستای انتقال آموزه‌های ارزشمند جوانان دیروز به جوانان امروز از دیگر اهداف کاروان راهیان نور است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) شهرستان دشتی از اعزام 500 تن از دانش آموزان دختر به مناطق عملیاتی جنگی جنوب خبرداد و بیان کرد: 500 تن از دانش آموزان دختر از سراسر شهرستان دشتی در قالب راهیان نور به مدت سه روز از مناطق عملیاتی جنوب کشور و شهدای گمنام بازدید و با رشادت‌ها و فداکاری‌های رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس آشنا می‌شوند.

غضنفری افزود: این کاروان به مدت سه روز از مناطق عملیاتی در جنوب کشور از جمله خرمشهر، شلمچه، آبادان، یادمان‌های شهدا و مناطق عملیات رزمندگان در جنوب کشور بازدید و از نزدیک با رشادت‌های جوانان دوره دفاع مقدس آشنا می‌شوند.

وی، با بیان اینکه در اردوی راهیان نور گروه و تیم فرهنگی مشارکت می‌کند گفت: برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی متعددی در این اردو برای دانش‌آموزان پیش‌بینی شده که برگزاری مسابقات فرهنگی و کتابخوانی در اتوبوس‌ها، برگزاری مراسم افتتاحیه، اختتامیه و وداع با شهدا در اردوگاه فاطمه الزهرا (س) از جمله مهم‌ترین این برنامه‌ها است.

 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) شهرستان دشتی با بیان اینکه اردوی راهیان نور یک سفر زیارتی است که� دانش آموزان با شهدا پیمان می‌بندند افزود: دوران دفاع مقدس یکی از درخشان‌ترین برهه‌های تاریخی کشور است که باید از دستاوردهای آن در عرصه‌های گوناکون استفاده کرد.

غضنفری بیان کرد: دانش آموزان در قالب کاروان‌های راهیان نور دانش آموزی با بخشی از تاریخ هشت سال دفاع مقدّس آشنا می‌شوند که این اردوها برنامه خوبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

وی با قدردانی از خبرگزاری تسنیم که در راستای فرهنگ ایثار و شهادت نقش آفرینی می‌کند گفت: رسانه‌‌ها در این عرصه باید رسالت خود را بیش از پیش انجام دهند تا دشمن نتواند به اهداف خود دست یابد.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه