کد خبر : 75925تاریخ ثبت : 1397/9/15 09:56:21

تغییر نگرش نسبت به ظرفیت و توانمندی معلولان به عنوان یک ضرورت باید مورد توجه قرار گیرد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر گفت: ظرفیت سازی و تغییر نگرش نسبت به ظرفیت و توانمندی معلولان به عنوان یک ضرورت باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش کوگانا

، عبدالمجید دراهکی ظهر امروز در آئین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای مهارت آموزان معلول آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای باران مهر لیان شهر بوشهر  با تاکید بر توجه به مهارت آموزی معلولان بر اساس ظرفیت‌های جسمی و ذهنی اظهار داشت: کمک‌ها به جامعه هدف بهزیستی نباید محدود به مساعدت مالی شود، بلکه ظرفیت سازی و تغییر نگرش نسبت به ظرفیت و توانمندی معلولان به عنوان یک ضرورت باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: شناخت توانمندی‌ها و مهارت آموزی‌های لازم متناسب با جامعه معلولان در اولویت کاری مجموعه فنی و حرفه ای استان بوشهر  قرار دارد.

 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با بیان اینکه توانمندسازی، توسعه کارآفرینی و اشتغال معلولان از مهم‌ترین روش‌ها برای حفظ و تقویت کرامت انسانی آن‌ها است، تصریح کرد: در کارگاه‌های مختلف به افراد عادی آموزش داده  می شود و شاهد این هستیم که معلولان  با وجود داشتن معلولیت جسمی باعزمی راسخ و اشتیاق به حرفه آموزی مشغولند و توانایی آن‌ها با افراد عادی فرقی ندارد.

دراهکی بر ضرورت رفع مشکلات معلولان تاکید کرد و اظهار کرد: یکی از راه‌های توسعه استان بوشهر نیروی انسانی توانمند است که در راستای توانمندسازی نیروهای انسانی آموزش و مهارت باید در دستور کار همه دستگاه ها قرار گیرد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر خاطر نشان کرد: با فراگیری مهارت‌های آموزشی به افراد کم توان جسمی و حرکتی دیدگاه جامعه نسبت به این قشر که مظلوم واقع شده تغییر می‌کند زیرا بیشتر افراد جامعه نگاه دیگری به معلولیت دارند

  وی بیان کرد: مراکز آموزش فنی و حرفه ای باید با برگزاری دوره‌های مهارتی برای معلولان، نگاهی را که به معلولان می‌شود به یک فرصت در اجتماع تبدیل کنند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه